X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Stefan Starzyński

Warszawa w kwiatach - najładniejszy festiwal w Polsce?

Idea konkursu ''Warszawa w Kwiatach i Zieleni'' sięga jeszcze okresu przedwojennego, a jej inicjatorem był prezydent stolicy Stefan Starzyński. Zgłoszenia przyjmowane będą jeszcze do 7 lipca, a udział w plebistycie mogą wziąć zarówno osoby indywidualne, jak i instytucje oraz inicjatywy społeczne. O festiwalu i jego korzeniach opowiedział Leszek Napiątek z Biura Kultury miasta st. Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Warszawa kwiaty ekologia Stefan Starzyński

„Julian Kulski. Prezydent okupowanej walczącej Warszawy”

„Julian Kulski. Prezydent okupowanej walczącej Warszawy” autorstwa Magdaleny Stopy to pierwsza biografia wybitnego Polaka i męża stanu, który sprawował funkcję „burmistrza komisarycznego” miasta podczas II wojny światowej. W tym najtragiczniejszym dla historii Warszawy okresie wykazał się wielką odwagą i poświęceniem, ratując życie tysięcy Warszawiaków. O postaci Juliana Kulskiego mówił w audycji Wszystko Jest Historią Piotr Jegleński, publicysta, działacz opozycji i wydawca z Wydawnictwa Editions Spotkania.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa historia Polski historia warszawy II wojna światowa Stefan Starzyński książki biografia

Stefan Starzyński. Bohaterski prezydent Warszawy

- Stefan Starzyński jako Komisarz Obrony Cywilnej Warszawy dawał ludziom otuchę i podnosił morale. Warszawiacy czuli się opuszczeni przez władze państwowe, które wyjechały ze stolicy w pierwszych dniach wojny. Starzyński objawił podczas obrony Warszawy niesłychany talent medialny i pokazał się jako naturalny przywódca – mówił w audycji Między Kropkami Grzegorz Piątek, architekt i krytyk, zwycięzca tegorocznej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii "edycja warszawska" za książkę "Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego".
Zobacz więcej na temat:  Stefan Starzyński Warszawa II wojna światowa książki literatura