X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Daniel Wyszogrodzki: moja książka to owoc miłości do musicalu

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 19:00
- Pracowałem przy wielu polskich produkcjach. Miałem to szczęście, że kilka światowych tytułów udało mi się przetłumaczyć i być przy ich realizacji, głównie w Teatrze Roma. Pokazaliśmy naszej publiczności największe światowe hity – mówił w Dwójce znany dziennikarz muzyczny.
Audio
  • Sto lat musicalu. Rozmowa z Danielem Wyszogrodzkim (Dwójka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat. promocyjne

Janusz Kruciński i Zofia Nowakowska 1200.jpg
Zofia Nowakowska: Teatr Roma zdobył zaufanie widzów

Książka Daniela Wyszogrodzkiego "Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018" to kompendium wiedzy o kochanym przez publiczność całego świata gatunku muzycznym. Wraz z autorem książki odwiedziliśmy Broadway i West End, gdzie musical się narodził.

- To stosunkowo młody gatunek. Można przyjąć, że zaczął się rodzić po pierwszej wojnie światowej. Moja książka to poglądowy obraz musicalu na przestrzeni stulecia. Starałem się pokazać w niej, jak warunki społeczne i historyczne wpłynęły na to, że się zmienił i stał zupełnie inny niż operetka – powiedział Daniel Wyszogrodzki.  

Dlaczego książka przybrała charakter encyklopedyczny? Które z poruszanych w niej tematów mogą stanowić punkt wyjścia do dalszych, bardziej ukierunkowanych i zawężonych poszukiwań? Jak na przestrzeni lat zmieniała się tematyka musicali? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Jakub Kukla

Gość: Daniel Wyszogrodzki (dziennikarz muzyczny, autor książki "Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018")

Data emisji: 28.12.2018

Godzina emisji: 18.00

mko/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hanna Kulenty: najwspanialej komponować dla konkretnych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 12:53
- "DoubleCelloConcerto" napisałam dla Magdy Bojanowicz i Bartka Koziaka, którzy w maju wzięli ślub, więc jest to trochę prezent ślubny - kompozytorka mówiła w Dwójce o utworze, który będzie miał swoją premierę w Warszawie na festiwalu Eufonie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Kościelniak: "Hair" był wywrotowym wydarzeniem

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 18:30
- Reżyseria tego spektaklu była dla mnie tym pierwszym razem, gdy udało mi się odczuć potęgę teatru. Temat musicalu, teksty i muzyka całkowicie nas wchłonęły. Podczas premiery widzowie weszli na scenę i śpiewali razem z nami – mówił w Dwójce ceniony reżyser teatralny.
rozwiń zwiń