Eliminacje do Konkursu Chopinowskiego - dzień 11. "Hao Zi Yoh brzmiała obiecująco"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 13:32
- Rozpoczęła swój występ od Nokturnu H-dur op. 9 nr 3. Ładna kantylena, ładny dźwięk. A po tej interpretacji zaczęło się robić nerwowo. Mazurki i etiudy były w zbyt szybkich tempach, takie zagonione. Można powiedzieć, że jej główny problem, to stres, którego w Nokturnie nie było słychać, ale w bardziej wymagających formach ta pianistka traciła koncentrację - podsumowała występ malezyjskiej pianistki w przedostatnim dniu eliminacji do XVIII Konkursu Chopinowskiego Klaudia Baranowska.
Hao Zi Yoh
Hao Zi YohFoto: NIFC

Posłuchaj
17:29 Dwójka podsumowanie 23.07.mp3 Jedenasty dzień eliminacji do XVIII Konkursu Chopinowskiego, sesja popołudniowa- podsumowanie (Dwójka) 
1200x660_kon-chopin-21_01a-3.2.jpg
Eliminacje do XVIII Konkursu Chopinowskiego

Od 12 lipca, podczas eliminacyjnych sesji przesłuchań, młodzi artyści współzawodniczą o zakwalifikowanie do I etapu XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Łącznie w eliminacjach, które potrwają do 23 lipca, udział bierze 152 pianistów z całego świata.

W czwartek (22.07) podczas wieczornej sesji przesłuchań w sali kameralnej Filharmonii Narodowej wystąpiło sześcioro uczestników: Boao Zhang, Shih-Hsien Yeh, Yi Yi, Hao Zi Yoh, Jessica Yuma i Leonardo Pierdomenico. 

Ich występy oceniało jury w składzie: Philippe Giusiano, Piotr Paleczny, Ewa Pobłocka, Katarzyna Popowa-Zydroń, Wojciech Świtała, Dina Yoffe, Ludmil Angelov, Alberto Nosè, Marta Sosińska-Janczewska, Stefan Wojtas, a także znawca życia i twórczości Fryderyka Chopina John Rink

Za kulisami eliminacji - dzień 11.

[Źródło: YouTube Dwójki]

Eliminacje do XVIII Międzynarodowego Pianistycznego im. F. Chopina w Dwójce >>>

Organizatorem XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Programu 2 Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Audycja specjalna

Prowadziła: Klaudia Baranowska

Data emisji: 23.07.2021

Godzina emisji: 10.00

Czytaj także

Eliminacje do XVIII Konkursu Chopinowskiego. "Aristo Sham ma talent, ale dość nieoszlifowany"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 13:33
- Miałam niemały problem z tym kandydatem. Nie do końca wie, gdzie jest granica w stosowaniu dynamiki forte, czy szybkich temp, które miałyby uzasadnienie interpretacyjne. Jest zamknięty w świecie swoich wyobrażeń o grze Chopina - mówiła Klaudia Baranowska, podsumowując występ 25-letniego pianisty, reprezentującego Chiny, podczas ósmego dnia przesłuchań do XVIII Konkursu Chopinowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eliminacje do Konkursu Chopinowskiego - dzień 10. "Środowa sesja popołudniowa była wymagająca dla słuchaczy"

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 12:30
- Pianiści z Dalekiego Wschodu mają duże trudności w uchwyceniu charakteru mazurków. Doceniam Yuchong Wu, wydaje się zamknięty w swojej fascynacji muzyką Chopina, dzieli się wszystkimi emocjami, niezwykle intensywnie wszystko przeżywa. Nie można mu odmówić tego, że panuje nad instrumentem - tak Klaudia Baranowska podsumowywała wykonania pianistów, którzy zagrali podczas sesji popołudniowej 10. dnia eliminacji do XVIII Konkursu Chopinowskiego.
rozwiń zwiń