"Zuzanna Pietrzak potwierdziła, że jest pianistką z dużym potencjałem"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 20:10
- Rozpoczęła niekonwencjonalnie, od etiud. To jest zawsze ryzykowne, szczególnie o wczesnej porze i niejako bez rozgrzewki, zaczynać od utworów wymagających technicznie. Troszkę te etiudy padły ofiarą nerwów. Potem był Nokturn Des-dur, w którym Zuzanna Pietrzak wyraźnie się uspokoiła i pokazała wiele pięknych i oryginalnych rzeczy - tak Róża Światczyńska podsumowywała wykonania reprezentantki Polski, która zagrała podczas sesji porannej ósmego dnia eliminacji do XVIII Konkursu Chopinowskiego.
Zuzanna Pietrzak
Zuzanna PietrzakFoto: PR2

Mateusz Krzyżowski 1200.jpg
Eliminacje do Konkursu Chopinowskiego. "Mateusz Krzyżowski wszedł w inny muzyczny świat"

Posłuchaj
28:52 Audycja specjalna 19 lipiec 2021 17_00_00v1.mp3 Ósmy dzień eliminacji do XVIII Konkursu Chopinowskiego, sesja poranna - podsumowanie (Dwójka)
 

W poniedziałek (19.07) w sesji porannej usłyszeliśmy siedmioro wykonawców. Wśród nich znaleźli się: Zuzanna Pietrzak, Agnė Radzevičiūtė, Hao Rao, Yangyang Ruan, Kazuya Saito, Xuanyi Mao.

Od 12 lipca, podczas eliminacyjnych sesji przesłuchań, młodzi artyści współzawodniczą o zakwalifikowanie do I etapu XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Pianiści prezentują przygotowany przez siebie program w dwóch etapach dziennych: porannym (od godz. 10.00) i wieczornym (początek o godz. 17.00). Łącznie w eliminacjach, które potrwają do 23 lipca, udział bierze 152 pianistów z całego świata.

Zapraszamy do oglądania krótkiego filmu z czwartkowej (15.07) sesji wieczornej, w której zagrali: Yukino Kaihara, Hyelee Kang (Daegu), Hyelee Kang (Junsu), Elizabeth Karaulova, Airi Katada, Eylam Keshet, Konstantin Khachikyan

Źródło: Dwójka - Program 2 Polskiego Radia/Eliminacje do XVIII Konkursu Chopinowskiego | Dzień IV - 15 lipca 2021

W jury zasiadają wybitni pianiści i pedagodzy, należący do elity światowej chopinistyki: Philippe Giusiano, Piotr Paleczny, Ewa Pobłocka, Katarzyna Popowa-Zydroń, Wojciech Świtała, Dina Yoffe, Ludmil Angelov, Alberto Nosè, Marta Sosińska-Janczewska, Stefan Wojtas, a także znawca życia i twórczości Fryderyka Chopina John Rink. 

Eliminacje do XVIII Międzynarodowego Pianistycznego im. F. Chopina w Dwójce >>>

Organizatorem XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Programu 2 Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Audycja specjalna

Prowadziła: Róża Światczyńska

Data emisji: 19.07.2021

Godzina emisji: 17.00

Czytaj także

Eliminacje do Konkursu Chopinowskiego: łączy nas kult geniuszu Chopina

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 18:00
- Konkurs Chopinowski służy temu, żeby dzielić się ze światem tym, co mamy najwspanialszego, czyli Chopinem. Pomagają nam w tym wspaniali, młodzi pianiści - mówił w Programie 2 Polskiego Radia Aleksander Laskowski, rzecznik Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eliminacje do XVIII Konkursu Chopinowskiego. "Pianistom towarzyszą olbrzymie emocje"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 09:00
- Od samego początku najważniejsi są artyści. Już teraz składamy im hołd, zwłaszcza w tym trudnym czasie, bo dla wielu to pierwszy moment od ponad roku, kiedy będą mogli wystąpić przed publicznością - mówił dr Artur Szklener o rozpoczynających się eliminacjach do XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Zmagania młodych artystów, które potrwają do 23 lipca, będzie można oglądać dzięki transmisji wideo na stronie radiowej Dwójki.
rozwiń zwiń