REKLAMA

Ochman: gdy jest mi smutno, słucham Benny'ego Goodmana

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 15:00
- W słoneczne dni sięgam po muzykę poważną, np. sonaty - mówił o swoich muzycznych zainteresowaniach słynny tenor.
Audio
  • Wiesław Ochman o muzycznych fascynacjach (Mistrzowie dźwięku/Dwójka)
Wiesław Ochman
Wiesław OchmanFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Z okazji 80. urodzin Wiesława Ochmana (6 lutego) rozpoczynamy cykl audycji poświęconych życiu i karierze tego wybitnego śpiewaka. W pierwszym spotkaniu tenor opowiadał o ulubionych wykonawcach. Wśród nich znalazł się Johnny Cash: - On miał jeden z najpiękniejszych głosów pieśniarskich. Doskonała dykcja, piękny baryton. Johnny Cash dawniej często mi towarzyszył podczas podróży samochodem. Moja ulubiona piosenka to "Ring of Fire" - mówił bohater audycji "Mistrzowie dźwieku".

Wiesław Ochman wyznał, że obecnie w aucie słucha chętnie symfonii Mozarta. - Staram się go złapać na powtórce pochodu melodycznego, ale jeszcze mi się to nie udało.

W audycji śpiewak wspominał też czasy, gdy podróżował z RFN do Polski. Rekwizytem, który przyspieszał kontrole na przejściach granicznych był pewien magazyn dla panów. Wiesław Ochman tłumaczył też, dlaczego nie lubi nagrywać płyt.

***

Tytuł audycji: Mistrzowie dźwięku 

Prowadzi: Przemysław Psikuta

Gość: Wiesław Ochman

Data emisji: 4.02.2017

Godzina emisji: 15.30

bch/mz


Czytaj także

Prof. Wojnarowski. "Jego chór zachwycił Messiaena"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017 17:45
- Olivier Messiaen brał udział w przygotowaniach do wykonania jego opery o św. Franciszku. Gdy usłyszał Chór Filharmonii Narodowej w Warszawie powiedział, że to najlepszy zespół, jaki śpiewa jego dzieło - mówił w Dwójce dyrygent Antoni Wit.
rozwiń zwiń
Czytaj także

38 lat z chórem. Opowieści prof. Wojnarowskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2017 17:25
Zapraszamy do wysłuchania trzeciej audycji o słynnym polskim dyrygencie, który od 1978 do 2016 roku prowadził Chór Filharmonii Narodowej w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prof. Wojnarowski. Od Kilara do La Scali

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2017 20:00
W czwartej audycji z cyklu "Mistrzowie dźwięku" profesor Henryk Wojnarowski wspominał współpracę z wybitnymi ludźmi świata muzyki.
rozwiń zwiń