Kilar i Moniuszko na życzenie słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2017 12:00
W "Dwójce na życzenie" dziełom wybitnych polskich kompozytorów towarzyszyły utwory nie mniej znakomitych twórców muzyki światowej. A Państwo dostali kolejną porcję nagród!
Audio
  • Kilar i Moniuszko (oraz inni) na zamówienie słuchaczy (Dwójka na życzenie)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Larina Marina/Shutterstock.com

Program ułożony przez słuchaczy wyglądał następująco:

Franciszek Schubert Kwartet smyczkowy d-moll "Śmierć i dziewczyna" D. 810

Stanisław Moniuszko Litanie ostrobramskie

Joaquin Rodrigo Fantazja dla szlachcica na gitarę i orkiestrę

Wojciech Kilar Krzesany

***

W nowej odsłonie audycji słuchacze nie tylko układają playlistę sobotniej audycji, ale też mogą zdobyć atrakcyjne nagrody płytowe. Są to tytuły z katalogu wytwórni Sony Classical i Sony Masterworks, w tym wiele tegorocznych premier i fonograficznych nowości. By zdobyć jedną z trzech płyt czekających na Państwa w każdej audycji należy przesłać SMS z numerem utworu z listy 50 nowych tytułów zamieszczonych na stronie Dwójki wraz z krótkim uzasadnieniem swego wyboru (poprzedzając całość prefixem ZYCZENIE)

Nowa formuła audycji pozwoli także Państwu proponować utwory, które - niezależnie od naszej listy- chcieliby Państwo usłyszeć w sobotnie przedpołudnie. Wystarczy przesłać do nas mail z tytułem utworu i krótkim uzasadnieniem, a my będziemy starali się sukcesywnie spełniać Państwa życzenia.

Każde głosowanie rozpoczyna się w sobotę o godz. 12.30 i trwa do piątku do godz. 16.00. Koszt wysłania jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT (1 zł + VAT). SMS-y można wysyłać na nr 71211.

Regulamin konkursu w programie Dwójka na życzenie

***

Tytuł audycji: Dwójka na życzenie

Prowadzi: Małgorzata Pęcińska

Data emisji: 7.10.2017

Godzina emisji: 10.00

mz/bch/mc

Czytaj także

Dwójka na życzenie. Haendel, Haydn i Brahms

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2017 15:00
Podczas sobotniej audycji wysłuchaliśmy kolejnych utworów wybranych przez słuchaczy. W głosowaniu zwyciężyło Dixit Dominus Jerzego Fryderyka Haendla.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dwójka na życzenie. Posłuchaj muzyki wybranej przez słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 12:00
Miłośnicy Dwójki ułożyli program sobotniego przedpołudnia w Dwójce. W głosowaniu zwyciężyła uwertura "Narody" Georga Philippa Telemanna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dwójka na życzenie: Bach, Grieg i Haydn na podium

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2017 23:00
Tym razem najwięcej głosów naszych słuchaczy uzyskały Partity z numer 1-6 Bacha, Koncert fortepianowy Griega, Symfonia "Niespodzianka" Haydna oraz - na czwartym miejscu - Koncert na klawesyn i orkiestrę Góreckiego.
rozwiń zwiń