Gwiazdy, premiery i słuchowiska. Dwójka na 25. Festiwalu "Dwa Teatry"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2026 17:00
Festiwal "Dwa Teatry" po kilku latach przerwy na stałe powrócił tam, gdzie się narodził – do Sopotu. I właśnie z tego wydarzenia nadaliśmy dla Państwa sobotnią audycję "Dwójka na miejscu".
Trwa jubileuszowa, XXV edycja Festiwalu Dwa Teatry  jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych teatrowi radiowemu i telewizyjnemu w Polsce
Trwa jubileuszowa, XXV edycja Festiwalu Dwa Teatry – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych teatrowi radiowemu i telewizyjnemu w PolsceFoto: Cezary Piwowarski / Polskie Radio

Posłuchaj audycji "Dwójka na miejscu" >>>

Sopot ponownie stał się stolicą teatru. Jubileuszowa, 25. edycja Festiwalu "Dwa Teatry" – jednego z najważniejszych świąt teatru radiowego i telewizyjnego w Polsce – obfitowała w premierowe spektakle i słuchowiska, spotkania z twórcami oraz aktorami, a także bogaty program wydarzeń towarzyszących.

Słuchowiska i spektakle w centrum uwagi

Podczas czterech dni festiwalu (19-22 czerwca) widzowie i jurorzy oceniali 19 spektakli Teatru Telewizji oraz 16 słuchowisk Teatru Polskiego Radia. Wśród nich m.in. spektakl "Moralności pani Dulskiej" w reż. Agnieszki Glińskiej i Franciszka Przybylskiego oraz słuchowisko "Spadła gwiazda mej pani" w reż. Dariusza Błaszczyka.

Za całokształt twórczości Wielkie Nagrody otrzymali Andrzej Seweryn i Danuta Stenka.
Z laureatami oraz twórcami słuchowisk i spektakli spotkaliśmy się w plenerowym studiu Dwójki.
Opowiadaliśmy także o nowych inicjatywach Art Inkubatora Goyki 3 oraz odwiedziliśmy Grodzisko -zrekonstruowany wczesnośredniowieczny gród i skansen archeologiczny, będący najstarszym zabytkiem Sopotu.


***

Tytuł audycji: Dwójka na miejscu

Prowadzenie: Małgorzata Szymankiewicz i Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Data emisji: 20.06.2026

Godz. emisji: 15.00

Czytaj także

Słuchowisko "Kanał". Opowieść o powstaniu warszawskim doceniona na "Dwóch Teatrach"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2025 15:48
Przez cztery dni Sopot żył teatrem – radiowym i telewizyjnym. XXIV Festiwal "Dwa Teatry" był świętem słuchowisk, premier, spotkań z artystami i pokazów, które przyciągały tłumy. Najważniejszy był jednak konkurs – i tu mamy powód do dumy: słuchowisko "Kanał", zrealizowane przez radiową Dwójkę, zostało docenione przez jury. Michał Zdunik został uhonorowany za najlepszą adaptację scenariuszową oraz – ex aequo – za muzykę. Doceniono także kreacje aktorskie: Sara Lityńska i Maria Kłusek otrzymały nagrody za najlepsze role drugoplanowe.
rozwiń zwiń