X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wszystkie sceny Andrzeja Wajdy

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 18:00
W audycji "Rozmowy o kinie" z prof. Tadeuszem Lubelskim rozmawialiśmy o najbardziej pamiętnych scenach z filmów zmarłego w październiku zeszłego roku reżysera.
Audio
  • Wszystkie sceny Andrzeja Wajdy (Rozmowy o kinie/Dwójka)
Andrzej Wajda przy realizacjiCzłowieka z żelaza. Plan zdjęciowy na peronie dworca kolejowego Gdańsk Główny.
Andrzej Wajda przy realizacji"Człowieka z żelaza. Plan zdjęciowy na peronie dworca kolejowego Gdańsk Główny.Foto: PAP/Maciej Billewicz

Andrzej Wajda uważany jest za mistrza polskiego kina. Wiele scen z jego filmów świadczy o tym, że mało kto, tak jak on potrafił opowiadać historie, operować filmowym obrazem. Może dlatego tak wiele scen z jego filmów pozostało w naszej pamięci. Niezależnie od tego czy były to adaptacje literatury czy też filmy opowiadające o społecznych i politycznych problemach Polski i Polaków, takie jak np. "Człowiek z marmuru ". Przykładem może być scena zapalania symbolicznych zniczy (lampek ze spirytusem) w " Popiele i diamencie" czy końcowa scena "Kanału".

Prof. Tadeusz Lubelski znawca, teoretyk oraz krytyk kina, autor książki pt. " Wajda" w rozmowie z Anną Fuksiewicz opowiadał o scenach z filmów reżysera, które najbardziej utkwiły w jego pamięci.

***

Tytuł audycji: Rozmowy o kinie

Prowadzi: Anna Fuksiewicz

Gość: prof. Tadeusz Lubelski (historyk filmu)

Data emisji: 20.10.2017

Godzina emisji: 14.30

mz/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jeanne Moreau. Opowieść o gwieździe kina

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 18:50
Zmarłą 31 lipca wybitną francuską aktorkę, wielką damę francuskiego kina filmoznawca prof. Tadeusz Lubelski wspominał w pierwszej audycji z cyklu "Rozmowy o kinie".
rozwiń zwiń