Młodzi naukowcy na START

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 21:05
W "Skarbcu Nauki Polskiej" rozmawialiśmy o zainteresowaniach najzdolniejszych polskich naukowców młodego pokolenia.
Audio
  • Rozmowa ze stypendystami programu START (Skarbiec nauki polskiej/Dwójka)
Gośćmi audycji Skarbiec Nauki Polskiej będą młodzi humaniści dr Karolina Hansen z Wydziału Psychologii UW i Łukasz Biskupski z Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych SWPS w Warszawie
Gośćmi audycji "Skarbiec Nauki Polskiej" będą młodzi humaniści dr Karolina Hansen z Wydziału Psychologii UW i Łukasz Biskupski z Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych SWPS w WarszawieFoto: Glowimagers/EastNews

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz 23. przyznała stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski. W tym roku otrzyma je 130 badaczy. Wysokość rocznego stypendium to 28 tys. zł.

START jest największym w Polsce programem stypendialnym dla najlepszych młodych naukowców. Jest to jednocześnie najdłużej realizowany program Fundacji, który ma wesprzeć finansowo młodych badaczy w trudnych początkach kariery naukowej i umożliwić im pełne poświęcenie się nauce.

Uroczystość wręczenia dyplomów tegorocznym laureatom odbędzie się 23 maja na Zamku Królewskim w Warszawie. Wśród nagrodzonych będą również goście "Skarbca Nauki Polskiej": dr Karolina Hansen z Wydziału Psychologii UW i Łukasz Biskupski z Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych SWPS w Warszawie.

Rozmawiamy z nimi na temat zainteresowań badawczych, dotychczasowych osiągnięć i planów na przyszłość, które będą mogły być zrealizowane m.in dzięki grantowi FNP.

***

Tytuł audycji: Skarbiec Nauki Polskiej

Prowadzenie: Katarzyna Kobylecka

Goście: dr Karolina Hansen (Wydział Psychologii UW), Łukasz Biskupski (Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych SWPS w Warszawie)

Data emisji: 22.05.2015

Godzina emisji: 15.00

bch/mc/mm

Zobacz więcej na temat: NAUKA POLSKA
Czytaj także

Nagroda za "Niesamowity świat mrówek"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 21:30
Z jednym z laureatów konkursu eNgage Fundacji na rzecz Nauki Polskiej rozmawialiśmy w "Skarbcu Nauki Polskiej".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poeci, którzy piszą niewidoczną prozę

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 19:01
Spotkanie z prof. Agnieszką Klubą, której książkę "Poemat prozą w Polsce" wydano niedawno w serii Monografie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
rozwiń zwiń