Piotr Beczała w hołdzie Richardowi Tauberowi

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 10:42
Nasz znakomity tenor debiutuje w wytwórni Deutsche Grammophon. W "Płytomanii" album zrecenzował Piotr Kamiński, a Jacek Hawryluk przypomniał fragment spotkania z Piotrem Beczałą.
Audio
  • Piotr Kamiński o debiucie Piotra Beczały w katalogu Deutsche Grammophon (Płytomania/Dwójka)
  • Ewa Szczecińska recenzuje nagranie "Symphonie Nähe Fern" Wolfganga Rihma (Płytomania/Dwójka)
  • Ewa Obniska o płycie z mszami "Cuiusvis toni" i "Prolationum" Johannesa Ockeghema (Płytomania/Dwójka)
Piotr Beczała podczas spotkania z Jackiem Hawrylukiem w Dwójce (Płytomania, listopad, 2012)
Piotr Beczała podczas spotkania z Jackiem Hawrylukiem w Dwójce ("Płytomania", listopad, 2012)Foto: Grzegorz Śledź/PR

Po trzech płytach wydanych przez Orfeo Piotr Beczała dołącza do artystów renomowanej firmy Deutsche Grammophon. Jego pierwszy album z żółtym znaczkiem na okładce nosi tytuł "Twoi jest serce me" i został dedykowany austriackiemu śpiewakowi Richardowi Tauberowi (1891-1948), który był nie tylko mistrzem bel canta, ale także operetki. "Zawsze, kiedy słucham nagrań Taubera, uświadamiam sobie, jak wiele muszę się jeszcze nauczyć” - mówi Beczała. "Jestem szczęściarzem, że mogę uczyć się na jego przykładzie".

W audycji album zrecenzował Piotr Kamiński; przypomnieliśmy także fragment spotkania z Piotrem Beczałą, które odbyło się w "Płytomanii" w listopadzie ubiegłego roku, tuż po koncercie artysty w Teatrze Wielkim Operze Narodowej.  
Ponadto w "Płytomanii": Ewa Szczecińska zrecenzowała nagranie "Symphonie Nähe Fern" Wolfganga Rihma (Gaffigan, Harmonia Mundi), a o płycie z mszami "Cuiusvis toni" i "Prolationum" Johannesa Ockeghema (The Sound And The Fury, Fra Bernardo) opowiedziała Ewa Obniska.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA

Czytaj także

Piotr Beczała: zawsze można zaśpiewać lepiej

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 10:47
Od kilku lat utrzymuje się na absolutnym topie wśród tenorów. Mimo to w rozmowie z Jackiem Hawrylukiem podkreślał, że najwyższe cele dopiero przed nim. Gościem Dwójkowej "Płytomanii" był Piotr Beczała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Beczała jako Książę zachwyca Nowy Jork

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 11:02
Metropolitan Opera przedstawia nową inscenizację opery Verdiego „Rigoletto” z Piotrem Beczałą w partii Księcia Mantui. Śpiew i gra polskiego tenora porywa wszystkich, spektakl – tylko niektórych.
rozwiń zwiń