"Halka" po włosku

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 16:36
Czy przekonali się już Państwo do "Halki" śpiewanej przez Tinę Gorinę? O tej wersji dzieła Moniuszki rozmawialiśmy w audycji "Płytomania".
Audio
  • O rejestracji "Halki" Moniuszki, jaką dla Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina przygotował Fabio Biondi (Płytomania/Dwójka)
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: materiały prasowe

Moniuszko_Serwis_1200x660.jpg
Rok Moniuszki w Polskim Radiu

"Halka" Stanisława Moniuszki we włoskiej wersji językowej symbolicznie zainaugurowała Rok Moniuszkowski w rodzimej fonografii. O nagraniu opowiadał Aleksander Laskowski, zaś Milena Gąsienica rozmawiała z Fabio Biondim, który przygotował rejestracje dla Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

W audycji także: nieco zapomniane utwory orkiestrowe Andrzeja Dobrowolskiego (Bółt Records) oraz album "Globulus" akordeonisty Pawła Zagańczyka (Requiem/Opus Series).

***

Tytuł audycji: Płytomania

Prowadził: Jacek Hawryluk

Data emisji: 3.03.2019 

Godzina emisji: 17.00

bch/pg

Czytaj także

Ukryte znaczenia "Strasznego dworu"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 10:00
Gościem audycji "O wszystkim z kulturą" był prof. Jacek Kowalski, autor książki "Straszny dwór, czyli sarmackie korzenie Niepodległej".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Michał Klauza: orkiestrowe dzieła Moniuszki są bardzo wdzięczne

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 14:47
- Niestety Moniuszko nie napisał wielu utworów orkiestrowych, a to dlatego, że zespół w Wilnie, do którego miał dostęp, w kilku sekcjach złożony był z bardzo słabych muzyków - mówił w Dwójce szef Polskiej Orkiestry Radiowej.
rozwiń zwiń