Wielki finał "Nowej Tradycji". Trwa transmisja!

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 16:00
Laureaci tegorocznej "Nowej Tradycji" oraz Folkowego Fonogramu Roku 2013 występują w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Koncerty zwycięzców usłyszeć można na antenie Dwójki i zobaczyć na naszej stronie internetowej.
Zespół Trzy Dni Później
Zespół Trzy Dni Później Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Laureatem Grand Prix XVII Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" został zespół Trzy Dni Później . Zespół ten otrzymał również Nagrodę Specjalną za najbardziej twórcze wykorzystanie muzyki z zapisów Oskara Kolberga.

Zobacz pełną listę zwycięzców i wyróżnionych >>>

Celem Konkursu Muzyki Folkowej, organizowanego przez Polskie Radio S.A., jest promocja polskiej muzyki opartej na tradycyjnych źródłach wykorzystującej nowe opracowania i obejmuje wykonawców działających na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Jury po wysłuchaniu programów konkursowych przyzna Grand Prix w ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrody regulaminowe fundowane przez Polskie Radio.

Z kolei konkurs na Folkowy Fonogram Roku towarzyszy Festiwalowi od 2001 roku. Zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem - w tym roku zgłoszono do niego 40 albumów. Celem konkursu jest promocja muzyki folkowej w Polsce. Mogą w nim uczestniczyć zespoły, które działają w Polsce i wykonują muzykę inspirowaną tradycjami muzycznymi świata.

Poznaj płyty zgłoszone do tegorocznego konkursu>>>

Niedzielny koncert i transmisję poprowadzą Anna Szewczuk-Czech, Wojciech Ossowski oraz Kuba Borysiak.

18 maja (niedziela), godz. 19.00-21.30

mm/jp

Zobacz więcej na temat: folk MUZYKA Nowa Tradycja
Czytaj także

Małgorzata Małaszko-Stasiewicz: "Nowa Tradycja" odkrywa prawdę w kulturze ludowej

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2014 13:24
– Tradycyjne pieśni używają niewymyślnych słów, ale opowiadają o rzeczach, których wszyscy doświadczamy: o strachu przed śmiercią, radości narodzin, szczęściu miłości – mówiła w Trójce dyrektor Programu 2 Polskiego Radia, zapraszając na 17. Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nagroda Muzyka Źródeł dla Janiny Chmiel i Tadeusza Kubiaka!

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2014 14:55
Przed nami 17. Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja", wielkie święto muzyki tradycyjnej. Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z wtorkowej konferencji prasowej, podczas której między innymi poznaliśmy laureatów nagrody Muzyka Źródeł.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nowa Tradycja" 2014 – przewodnik multimedialny

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 12:43
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karolina Cicha i Bart Pałyga: od dźwięków Podlasia do płyty tatarskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 15:15
- Zwycięstwo na "Nowej Tradycji" dało nam wielki napęd i zwiększyło zapotrzebowanie na nasz projekt "Wieloma językami". Ten sezon zapowiada nam się przewspaniale - opowiadali Karolina Cicha oraz Bart Pałyga, którzy w piątek wieczorem wystąpią na festiwalowej scenie. Koncert do wysłuchania w Dwójce i do obejrzenia na naszej stronie internetowej.
rozwiń zwiń