X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niepoprawny politycznie minimalizm na Kwartesencji

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2014 19:00
Polska premiera niezwykłych kompozycji Afroamerykanina Juliusa Eastmana już w niedzielę. Transmisja w Dwójce.
Kompozycje Juliusa Eastmana wykonają podczas niedzielnego koncertu na czterech fortepianach Emilia Sitarz, Bartek Wąsik (czyli Lutosławski Piano Duo), Joanna Duda i Mischa Kozłowski
Kompozycje Juliusa Eastmana wykonają podczas niedzielnego koncertu na czterech fortepianach Emilia Sitarz, Bartek Wąsik (czyli Lutosławski Piano Duo), Joanna Duda i Mischa KozłowskiFoto: Jack Mallon/Flickr, lic. CC BY 2.0

Philip Glass, ze swoim upodobaniem do powtórzeń i przesunięć, drobnymi krokami przemienił muzykę popularną i filmową. W soundtracku do filmu Paula Schradera "Mishima" ma swoje korzenie III Kwartet smyczkowy Glassa, który zabrzmi podczas trzeciego koncertu tegorocznej Kwartesencji.

Artysta, którego muzyka zamknie 10. Kwartesencję, nie dożył oczekiwanej zmiany na lepsze. Julius Eastman, afroamerykański pianista, kompozytor, wokalista i tancerz, zmarł w zapomnieniu na nowojorskiej ulicy niemal ćwierć wieku temu. Jego politycznie nieobojętne kompozycje "Evil Nigger" i "Gay Guerilla" wykonają na czterech fortepianach goście koncertu, pianiści Emilia Sitarz, Bartek Wąsik (czyli Lutosławski Piano Duo), Joanna Duda i Mischa Kozłowski. Muzyczny głos wykluczonych – to dobra, choć drobna, zmiana.

Program:

Philip Glass III Kwartet smyczkowy "Mishima”

Julius Eastman Evil Nigger na 4 fortepiany, Gay Guerilla na 4 fortepiany

Wyk. Royal String Quartet, Lutosławski Piano Duo, Joanna Duda, Mischa Kozłowski – fortepiany

Na audycję "Filharmonia Dwójki" zapraszamy w niedzielę (16.11) w godzinach 19.00-22.30. Program poprowadzi Adam Suprynowicz.

mat. promocyjne/mm/jp


Zobacz więcej na temat: koncert MUZYKA Philip Glass
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kwartesencja. Na rutynę najlepsza jest kameralistyka

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 22:00
- Szukamy nowych brzmień i ciszy. Wielkie emocje i melodie zastępujemy skupieniem i harmonią - mówią o swojej "progresji" muzycy Royal String Quartet.
rozwiń zwiń