REKLAMA

NOSPR, Britten i Schumann - symfonicznie

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 15:29
Zapraszamy na koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, którą poprowadził znakomity duński dyrygent Hubert Soudant.
Hubert Soudant, jeden z najwybitniejszych dyrygentów swojej generacji, specjalizuje się zarówno w muzyce symfonicznej, jak i operowej
Hubert Soudant, jeden z najwybitniejszych dyrygentów swojej generacji, specjalizuje się zarówno w muzyce symfonicznej, jak i operowej Foto: mat. promocyjne NOSPR

Podczas koncertu usłyszymy m.in. II Symfonię C-dur op. 61 Roberta Schumanna. Utwór ten powstawał w latach 1845-46 (jako trzecia symfonia w kolejności). Jako źródła inspiracji podaje się dwa wielkie nazwiska muzyki niemieckiej: Jana Sebastiana Bacha i Ludwiga van Beethovena. Pierwszy wpłynął na kontrapunktyczne faktury i chorałowy wstęp do pierwszej części symfonii, drugi zaś nieustanie inspirował Schumanna swym cyklem "Do dalekiej ukochanej".

Program:

Benjamin Britten – Simple Symphony
Jean Sibelius – Koncert skrzypcowy d-moll op. 47
Robert Schumann – II Symfonia C-dur op. 61 (instr. Gustav Mahler)

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Hubert Soudant, Baiba Skride - skrzypce (Katowice, 9.10.2015)

***

Na retransmisję koncertu w "Filharmonii Dwójki" w niedzielę (15.11) w godz. 19.00-21.30 zaprasza Marek Zwyrzykowski.

jp/mm

Czytaj także

Koryfeusz Muzyki Polskiej - znamy laureatów!

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 11:00
Nagrodą Koryfeusz Muzyki Polskiej zostali w tym roku wyróżnieni: Stanisław Skrowaczewski (Nagroda Honorowa) i Paweł Mykietyn (Osobowość Roku). W kategorii Wydarzenie Roku zwyciężyło otwarcie nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz Festiwal Otwarcia.
rozwiń zwiń