Śląski styl pracy {oh!} Orkiestry Historycznej

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2016 15:00
- Ludzie na Śląsku bardzo szybko i otwarcie mówią prawdę między oczy, cenimy sobie proste i jasne komunikaty - mówiła w Dwójce Martyna Pastuszka, koncertmistrzyni zespołu.
Audio
  • Martyna Pastuszka o działalności {oh!} Orkiestry Historycznej (Filharmonia Dwójki)
{oh} Orkiestra Historyczna
{oh!} Orkiestra HistorycznaFoto: Przemysław Bratkowski/mat. promocyjne

- Podczas prób mniej jest u nas form grzecznościowych, posługujemy się tak zwanymi krótki piłkami - śmiała się artystka w rozmowie poprzedzającej występ orkiestry z Julienem Chauvinem w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Martyna Pastuszka dodawała, że brak regularnych i stałych prób nie przeszkadza w pęcznieniu zespołowej szkatułki z umiejętnościami. - Nasi muzycy angażują się w różne projekty poza {oh!} Orkiestrą Historyczną, dzięki czemu potem przynoszą te doświadczenia do zespołu. Zapewnia to stały dopływ świeżego powietrza - wyjaśniała.

Skrzypaczka opowiadała o niezwykle otwartym podejściu orkiestry do repertuaru, w którym jest miejsce również na kompozycje współczesne.

***

Rozmawiała: Monika Zając

Gość: Martyna Pastuszka (skrzypaczka)

Data emisji: 5.02.2016

Godzina emisji: 20.30

Materiał wyemitowano w audycji "Filharmonia Dwójki".

bch/mc

Czytaj także

Hasse. Trudny jak Rossini, rewolucyjny jak Gluck

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 11:00
O fenomenie twórczości Johanna Adolpha Hassego mówiły w Dwójce gwiazdy krakowskiego koncertu z cyklu Opera Rara: Vivica Genaux i Fabio Biondi.
rozwiń zwiń