REKLAMA

Philip Glass w mieście Tychy

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 16:00
Retransmisja koncertu z Mediateki w Tychach: Orkiestra Aukso, Pianohooligan i dzieła popularnego amerykańskiego minimalisty.
Philip Glass to dziś jeden z najpopularniejszych kompozytorów zarówno muzyki koncertowej, jak i filmowej
Philip Glass to dziś jeden z najpopularniejszych kompozytorów zarówno muzyki koncertowej, jak i filmowejFoto: MITO SettembreMusica, lic. CC, wikipedia

Portret giganta muzyki najnowszej cieszącego się statusem ikony muzyki współczesnej – Philipa Glassa. Charakterystyczną cechą twórczości kompozytora jest łączenie tradycji muzyki europejskiej i dalekowschodniej z rockiem oraz fascynacja mistycyzmem. W swoich utworach łączy tradycyjną orkiestrę i chór z nietypowymi instrumentami, bogatą linią instrumentów perkusyjnych oraz elektroniką. Philip Glass jest również cenionym twórcą muzyki filmowej – trzykrotnie nominowany do "Oskara", zdobył "Złoty Glob" za ścieżkę dźwiękową do filmu "Truman Show”. Wieczór przygotowany przez Orkiestrę AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia podzielono na dwie części. W pierwszej usłyszymy Koncert tyrolski napisany w 2000 r.; jako solista wystapi Piotr Orzechowski ‘Pianohooligan’. Drugą część wypełni Symfonia Nr 3 o klasycznej budowie czteroczęściowej.

Program:

Philip Glass Tirol Concerto na fortepian i orkiestrę, III Symfonia

Wyk. Piotr Orzechowski - fortepian, Orkiestra Kameralna miasta Tychy Aukso, dyr. Marek Moś

***

Na audycję "Filharmonia Dwójki" zapraszamy we wtorek (17.05) w godz. 19.30-21.30. Program poprowadzi Ewa Szczecińska.

materiały promocyjne/mm/bch

Czytaj także

Nie tylko Philip Glass. Minimalizm w kinie

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2015 14:00
W pierwszej wiosennej "Muzyce w kadrze" zajęliśmy się obecnością anglosaskiego minimalizmu w muzyce filmowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Penderecki, Glass, Górecki. Nowy sezon orkiestry Aukso

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 14:45
- Chcemy skupić się przede wszystkim na muzyce XX i XXI wieku – mówił w Dwójce Filip Berkowicz, kurator Aukso Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy, opowiadając o planach nowej tyskiej instytucji kultury.
rozwiń zwiń