Penderecki, Glass, Górecki. Nowy sezon orkiestry Aukso

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 14:45
- Chcemy skupić się przede wszystkim na muzyce XX i XXI wieku – mówił w Dwójce Filip Berkowicz, kurator Aukso Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy, opowiadając o planach nowej tyskiej instytucji kultury.
Audio
  • Z Filipem Berkowiczem, kuratorem Aukso Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy, rozmawia Ewa Szczecińska (Filharmonia Dwójki)
Marek Moś, dyrektor orkiestry Aukso, podczas prób z muzykami w tyskiej Mediatece
Marek Moś, dyrektor orkiestry Aukso, podczas prób z muzykami w tyskiej MediateceFoto: Dorota Koperska/AUKSO

Kwiecień 2016 wyznacza początek nowego rozdziału w historii orkiestry Aukso. Pod opieką dyrektora Marka Mosia i kuratora Filipa Berkowicza (wieloletniego dyrektora festiwalu Sacrum Profanum i projektów muzyki dawnej: Misteria Paschalia, Actus Humanus, Kromer Festival, Opera Rara) orkiestra, jako instytucja kultury, rozpoczyna działalność znacząco wykraczającą poza dotychczasowe ramy. A wszystko to będzie się działo w nowej siedzibie orkiestry - tyskiej Mediatece.

Zobacz także
mediateka sala koncertowa kolor-4464.jpg
Orkiestra Aukso na żyznej tyskiej glebie. Reportaż

Dlaczego Filip Berkowicz zdecydował się na współpracę z orkiestrą Aukso? Co znajdziemy wśród 12 wydarzeń pilotażowego, trwającego od kwietnia do czerwca, cyklu? Od września, zdradzał również Filip Berkowicz, zaplanowanych jest kolejnych czterdzieści przedsięwzięć...

***

Prowadzi: Ewa Szczecińska

Gość: Filip Berkowicz (kurator/menadżer Aukso Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy)

Data emisji: 2.04.2016

Godzina emisji: 20.00

Materiał został wyemitowany w audycji z cyklu "Filharmonia Dwójki".

jp/mc

Czytaj także

Wielokrotny Oniegin, czyli debiuty Artura Rucińskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 18:30
– "Oniegin" towarzyszy mi w wielu przełomowych momentach – mówił o dziele Czajkowskiego znakomity polski śpiewak, który od lat podbija operowe sceny świata.
rozwiń zwiń