Polskie Radio
Section05
Tychy

"Dwójka na miejscu". Tychy, Mediateka i Festiwal Auksodrone

- Kiedy tworzyła się orkiestra Aukso, szukaliśmy swojego miejsca i znaleźliśmy punkt zaczepienia w Tychach. Nikt z członków orkiestry nie był mieszkańcem tego miasta. Dziś jest zupełnie inaczej. Tychy, to nietypowe miasto jak na Śląsk. Inne, nowe, w którym szczególnie młodym ludziom mieszka się bardzo dobrze – mówił Marek Moś, skrzypek, założyciel i dyrektor orkiestry Aukso, honorowy obywatel miasta Tychy.
Zobacz więcej na temat:  Tychy Aukso KULTURA MUZYKA Jakub Kukla

Premier: chcemy, żeby młodzi ludzie uprawiali sport

- Chcemy tworzyć warunki do rozwoju dla młodych ludzi; sport uczy charakteru, dyscypliny, wytrwałości, tego bardzo często potrzebujemy w życiu dorosłym - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Tychach, mówiąc o planie "Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowe".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki Tychy regiony Witold Bańka dzieci młodzież ministerstwo sportu

Zatrzymany za próbę porwania 13-latki. "Męczyło go sumienie"

Mężczyzna, który był poszukiwany za próbę porwania 13-latki, zgłosił się na policję, po czym został zatrzymany i aresztowany. Może mu grozić do pięciu lat więzienia. Jak poinformowała portal Polskieradio24.pl rzecznik tyskiej policji, 27-latek zgłosił się na komisariat po publikacji jego wizerunku w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  regiony śląskie policja POLSKA służby i bezpieczeństwo Tychy