X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koryfeusz 2017. Jerzy Maksymiuk i Szymon Nehring wśród laureatów!

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 19:50
Nagrodę Honorową podczas gali, która odbyła się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, otrzymał dyrygent i kompozytor Jerzy Maksymiuk. Wśród pozostałych wyróżnionych znaleźli się pianista Szymon Nehring (Osobowość roku), flecistka Marianna Żołnacz (Debiut roku), a jako Wydarzenie Roku - przyznanie nagrody Grammy płycie "Penderecki conducts Penderecki" vol. 1.
Audio
  • Gala Koryfeusz Muzyki Polskiej 2017 (Filharmonia Dwójki)
Szymon  Nehring
Szymon NehringFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Jerzy Maksymiuk, 81-letni dyrygent, który znany jest jako założyciel Polskiej Orkiestry Kameralnej, a także m.in. jako maestro wielu znakomitych orkiestr na świecie, odebrał Nagrodę Honorową z rąk Joanny Wnuk-Nazarowej, dyrektor Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Z laureatem Nagrody, która została przyznana za całokształt twórczości, porozmawiamy w Dwójce w poniedziałek 2 października w audycji "O wszystkim z kulturą".

Nagrodę w kategorii Wydarzenie Roku odebrali z rąk Tadeusza Strugały: prof. Krzysztof Penderecki, prof. Henryk Wojnarowski oraz Wojciech Nowak - dyrektor Filharmonii Narodowej. Laureaci zostali docenieni za płytę "Penderecki conducts Penderecki vol. 1", która otrzymała w tym roku nagrodę Grammy. Jest to nagranie, zrealizowane przez Krzysztofa Pendereckiego z solistami, chórem i orkiestrą Filharmonii Narodowej.

- Odbierając tę nagrodę, jestem głęboko poruszony - powiedział Krzysztof Penderecki. - Pisanie muzyki wokalnej było dla mnie kiedyś czymś nieosiągalnym. To dlatego z biegiem lat zacząłem pisać wiele utworów na chór. Teraz okazuje się, że ten rodzaj muzyki zdobywa największe laury - dodał kompozytor.

Nagroda Koryfeusza Muzyki Polskiej w kategorii Osobowość Roku z rąk Adam Sztaby trafiła do Szymona Nehringa, finalisty Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 2015 roku oraz zwycięzcy prestiżowego Konkursu im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie.

Nagrodę Koryfeusza Muzyki Polskiej z rąk Pawła Gusnara otrzymała flecistka Marianna Żołnacz.

Laureaci otrzymali statuetkę Koryfeusza autorstwa prof. Adama Myjaka. Koryfeusz Muzyki Polskiej został wręczony po raz siódmy. Nagroda jest wyróżnieniem dla osób, grup artystów i instytucji działających w obszarze różnorodnej gatunkowo i chronologicznie muzyki polskiej. Jest to nagroda zainicjowana i wręczana przez środowisko muzyczne. 

Podczas koncertu galowego zatytułowanego "Róbmy swoje" wystąpili gitarzyści Marek Napiórkowski i Artur Lesicki, pianista Piotr Latoszyński, flecista Leszek "Hefi" Wiśniowski oraz zespół jazzowy w składzie Dominik Bukowski – wibrafon, Krzysztof Herdzin – fortepian, Michał Barański – kontrabas, Paweł Dobrowolski i Sebastian Frankiewicz – perkusja. Wszystkim wykonawcom towarzyszyła Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Krzysztofa Herdzina i Macieja Koczura.

Galę poprowadzili Agata Kwiecińska Marcin Majchrowski. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Muzyki i Tańca, Program 2 Polskiego Radia oraz Fundacja Muzyki Filmowej i Jazzowej.

materiały prasowe/mz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Osobowość roku, czyli spotkanie z Agatą Zubel

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 17:59
Gościem audycji "Wybieram Dwójkę" była kompozytorka, śpiewaczka i laureatka Koryfeusza Muzyki Polskiej w kategorii "Osobowość roku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koryfeusz Muzyki Polskiej. Zobacz film z gali!

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 10:00
Tegoroczna gala była prezentem urodzinowym dla Jana Krenza i niespodzianką dla drugiego jubilata - Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koryfeusz Muzyki Polskiej. "Nagroda demokratyczna"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 10:30
-  Kandydatury do nagrody mogą zgłaszać wszyscy, którzy uważają się za przedstawicieli środowiska muzycznego. Czekamy także na głos wiernych słuchaczy Dwójki, którzy śledzili ostatni sezon artystyczny - powiedział Andrzej Kosowski.  
rozwiń zwiń