X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Muzyka jest podstawą istnienia radia publicznego"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 13:18
- 45 procent wszystkiego, co emitują radiofonie publiczne w Europie, to muzyka. Wiadomości i publicystyka to tylko 19 procent nadawanych treści - opowiadała w Dwójce Pascale Labrie, szefowa sekcji muzycznej Europejskiej Unii Nadawców.
Audio
  • Pascale Labrie o sytuacji radiofonii publicznej w Europie. Rozmawiała Hanna Szczęśniak (Filharmonia Dwójki)
  • Graham Dixon o perspektywach dla Euroradia. Rozmawiał Adam Suprynowicz (Filharmonia Dwójki)
  • Jacek Hawryluk o koncercie z okazji 50-lecia wymiany koncertowej Euroradia (Filharmonia Dwójki)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay/Vitaliy Kyrychuk

dwójka1200.jpg
80 lat Dwójki. Strona urodzinowa

Europejska Unia Nadawców świętuje w tym roku 50-lecie wymiany koncertowej. Z tej okazji Pascale Labrie mówiła w Dwójce o sytuacji publicznych nadawców w dobie ekspansji internetu. - Musimy rywalizować z coraz większą liczbą graczy na rynku, ale radio niezmiennie pozostaje medium, któremu ludzie ufają i chętnie podążają za muzycznymi rekomendacjami dziennikarzy - podkreśliła.

Pascale Labrie dodała, że w internecie jest nadmiar treści i radiofonie publiczne pełnią rodzaj filtra, który pozwala wydobyć z tej masy to, co cenne. - Największą zaletą radia jest bezpośrednia forma kuratorska, taka, której słuchacz jest świadomy, bo ceni sobie gust osoby prowadzącej program i właśnie jej chce słuchać. W radiu mamy przewodnika, który podsuwa nam to, co intresujące. Nie wskazuje jednej drogi, ale pokazuje różne możliwości.

Szefowa sekcji muzycznej EBU zwróciła uwagę, że od lat największym problemem radiofonii publicznych jest niepewność finansowania, co utrudnia utrzymanie radiowych chórów i orkiestr. Jako przykład podała sytuację w Szwajcarii, gdzie 4 marca obywatele zdecydują w referendum, czy chcą finansować media publiczne.

W audycji rozmawialiśmy także z Grahamem Dixonem, szefem sekcji radiowej EBU. Połączyliśmy się ponadto z wicedyrektorem Dwójki Jackiem Hawrylukiem, który uczestniczył w specjalnym koncercie z okazji 50-lecia wymiany koncertowej Europejskiej Unii Nadawców.

***

Rozmawiała: Hanna Szczęśniak

Gość: Pascale Labrie (szefowa sekcji muzycznej Europejskiej Unii Nadawców)

Data emisji: 27.11.2017

Godzina emisji: 21.05

Materiał został wyemitowany w audycji "Filharmonia Dwójki".

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szefowa EBU: Polskie Radio to lider zmian w europejskiej radiofonii

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 19:35
- Udało wam się zrobić bardzo dużo w bardzo krótkim czasie, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój radiofonii cyfrowej - mówi Ingrid Deltenre, dyrektor generalna Europejskiej Unii Nadawców (EBU).
rozwiń zwiń