Polskie Radio
Section05
EBU

"Te Deum". Orkiestra Polskiego Radia i 24 inne orkiestry z całej Europy

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, razem z innymi 24 orkiestrami z całej Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Unii Nadawców (EBU), wzięła udział w nagraniu "Te Deum" Marca-Antoine’a Charpentiera. Klip wideo, podkreślający współpracę orkiestr mediów publicznych z całej Europy, miał premierę 21 czerwca, czyli w Dniu Muzyki (World Music Day). Półtoraminutowe dzieło oglądać można w internecie i w Polskim Radiu. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  EBU Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie W POLSKIM RADIU

У Польському радіо проходять другі вишколи у навчальному центрі EBU

Для працівників ЗМІ у Регіональному навчальному центрі Європейської мовної спілки у Польському радіо проводять другі цього року майстер-класи
Zobacz więcej na temat:  майстер-класи Польське радіо Європейська мовна спілка EBU

Warsztaty europejskich nadawców radiowych w Polskim Radiu

Przedstawiciele publicznych nadawców radiowych z Europy Środkowo-Wschodniej dyskutują w Warszawie o tym, jak radio powinno wkraczać w erę cyfrową. W siedzibie Polskiego Radio przed południem rozpoczęły się warsztaty Europejskiej Unii Nadawców. Biorą w nich udział radiowcy z Polski, Litwy, Łotwy, Rumunii i Ukrainy, a także eksperci z Wielkiej Brytanii. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU EBU Europejska Unia Nadawców Polskie Radio media

Dyrektor Generalny EBU: powinniśmy chronić profesjonalne dziennikarstwo

Już wkrótce dziennikarze Polskiego Radia będą mogli brać udział w zajęciach prowadzonych przez ekspertów z Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Dokumenty w tej sprawie podpisali w czwartek w Warszawie: Andrzej Rogoyski - Prezes Zarządu Polskiego Radia, Mariusz Staniszewski – Członek Zarządu Polskiego Radia oraz Noel Curran - Dyrektor Generalny EBU.
Zobacz więcej na temat:  EBU Europejska Unia Nadawców media media społecznościowe fake news

TYLKO U NAS Szef EBU: potrzebujemy wyspecjalizowanych dziennikarzy

- Powinniśmy chronić profesjonalne dziennikarstwo. Takie, które jest godne zaufania - powiedział Dyrektor Generalny Europejskiej Unii Nadawców (EBU) Noel Curran w rozmowie z redaktorem naczelnym portalu PolskieRadio24.pl Piotrem Chęcińskim. Mówił też o fake newsach, sile, ale i braku nadzoru nad mediami społecznościowymi oraz recepcie na przyciągnięcie młodego odbiorcy przez tradycyjne media. Na tym polu z uznaniem wypowiedział się o działaniach serwisu PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS EBU Polskie Radio POLSKA

Eurowizja 2018. Gromee i Lukas Meijer "zaświęcą" w Lizbonie?

Po emocjonującym pierwszym półfinale przyszedł czas na drugi półfinał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji, odbywającego się w portugalskiej Lizbonie. Tym razem emocje będą jeszcze większe, bo zaprezentują się w nim wykonawcy reprezentujący nasz kraj - Gromee i Lukas Meijer, którzy zaprezentują swój radiowy hit "Light Me Up". O awans do wielkiego finału nie będzie łatwo. Początek transmisji - o 21.00.
Zobacz więcej na temat:  EBU Eurowizja MUZYKA