Przed Wielkim Konkursem. Recital Yulianny Avdeevy

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 11:40
W audycji przenieśliśmy się do Filharmonii Narodowej w Warszawie, żeby wysłuchać występu wybitnej rosyjskiej pianistki w ramach cyklu "Przed Wielkim Konkursem".
Plakat koncertu
Plakat koncertuFoto: materiały prom./NIFC

Przed wielkim konkursem 1200.jpg
Przed Wielkim Konkursem – recitale mistrzowskie

Program:

Fryderyk Chopin Preludium cis-moll op. 45, Scherzo cis-moll op. 39, Mazurek e-moll op. 41 nr 1, Mazurek H-dur op. 41 nr 2, Mazurek As-dur op. 41 nr 3, Mazurek cis-moll op. 41 nr 4, Ballada As-dur op. 47, Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22; Sergiej Prokofiew Sonata fortepianowa B-dur op. 84

wyk. Yulianna Avdeeva - fortepian

Recital fortepianowy - Przed Wielkim Konkursem (transmisja z Filharmonii Narodowej w Warszawie)

***

W oczekiwaniu na kolejny Konkurs Chopinowski, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina przygotował cykl mistrzowskich recitali i koncertów kameralnych, które odbywają się m.in. w Filharmonii Narodowej i na Zamku Królewskim w Warszawie. Wybrane wydarzenia rozpoczynającego się 1 października festiwalu transmitować będzie Program 2 Polskiego Radia, który jest patronem medialnym cyklu. 

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Prowadził: Andrzej Sułek

Data emisji: 7.10.2020

Godzina emisji: 19.30

Zobacz więcej na temat: konkurs chopinowski koncert

Czytaj także

Konkurs Chopinowski przełożony. Artur Szklener: nie chcieliśmy go bez publiczności

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 17:14
- Zgodnie z opinią ministra zdrowia, prawdopodobnie dałoby się zorganizować tego typu wydarzenie bez udziału publiczności. Dla muzyków i słuchaczy byłoby to swego rodzaju katastrofą - mówił w Programie 2 Polskiego Radia szef Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Konkurs odbędzie się w przyszłym roku.
rozwiń zwiń