Posłuchaj Ingolfa Wundera w jakości 5.0 Dolby Pro Logic!

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2010 17:00
Dwójka przypomina występy finałowe laureatów Konkursu Chopinowskiego. W piątek zabrzmi Koncert e-moll op.11 w interpretacji faworyta publiczności, Ingolfa Wundera.
Audio
  • W jego grze słychać śpiew pięknego sopranu - Marek Dyżewski o występie Ingolfa Wundera
  • Ingolf Wunder: Chopina trzeba grać tak, jakby fortepian śpiewał

Choć w październiku tego roku austriacki pianista po raz drugi nie zwyciężył prestiżowego warszawskiego Konkursu, trudno byłoby go nazwać "przegranym" - To wykonanie przejdzie do legendy - mówił na antenie Dwójki Marek Dyżewski po wysłuchaniu Koncertu e-moll w interpretacji zdobywcy II Nagrody XVI Konkursu Chopinowskiego. I nie był w tym sądzie odosobniony.

Zdaje się zresztą, że Wundera nie mniej łączy z wrażliwością słowiańską niż z jego teutońskimi korzeniami. Sugerował to nawet w rozmowie z Klaudią Baranowską - artysta opowiadał dziennikarce Dwójki o konkursowych emocjach oraz wyczuciu stylu chopinowskiego, które zawdzięcza swojemu pedagogowi Adamowi Harasiewiczowi.

Aby wysłuchać wywiadu z Ingolfem Wunderem oraz komentarza Marka Dyżewskiego, wystarczy kliknąć odpowiedni ikony dźwięków w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie.

 

Program:

 

Fryderyk Chopin Koncert fortepianowy e-moll op. 11

Wyk. Ingolf Wunder - fortepian; Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, Antoni Wit - dyrygent

(19.10.2010)

 

30 grudnia (czwartek), godz. 19:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Finał Konkursu Chopinowskiego w jakości Dolby Pro Logic - posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2010 15:00
Między Świętami Bożego Narodzenia i Sylwestrem Dwójka przypomni występy finałowe laureatów Konkursu Chopinowskiego, zarejestrowane w najwyższym standarzie dźwięku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok jakby chopinowski...

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2010 14:00
- Wciąż nie potrafimy wpisać Chopina w kontekst estradowy i edukacyjny. On pozostaje obcy przeciętnemu obywatelowi tego kraju - podsumowuje Rok Chopinowski Dorota Kozińska.
rozwiń zwiń