X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Śpiewokwiaty i śpiewobajki Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2012 09:46
Festiwal "Łańcuch IX" otworzył występ wybitnej norweskiej śpiewaczki Solveig Kringelborn, która zaprzentowała m.in. cykl pieśni Witolda Lutosławskiego o... głodnym krokodylu i zakochanym byku. Zapraszamy do Dwójki od 19.30.
Audio

25 stycznia wspominaliśmy 99. rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów. W tym dniu ruszył kolejny, 9. festiwal poświęcony jego muzyce – jego współorganizatorem jest Program II Polskiego Radia.

Festiwal zainaugurował recital znakomitej śpiewaczki Solveig Kringelborn, której karierę zapoczątkowało powierzenie jej przez Lutosławskiego prawykonania jego cyklu wokalnego "Chantefleurs et chantefables" w 1991 roku.

"Chantefleurs et Chantefables" ("Śpiewokwiaty i śpiewobajki") Witold Lutosławski skomponował latach 1989-1990. Dziewięć krótkich pieśni na sopran z orkiestrą powstały w oparciu o teksty Roberta Desnosa: krótkie rymowanki o kwiatach i zwierzętach, które poeta napisał dla dzieci swoich przyjaciół. Dziecięce wyobrażenia łączą się w nich z fantazją surrealisty, a muzyka Lutosławskiego bawi malując dźwiękami… głodnego krokodyla lub zakochanego byka, i wzrusza przepięknymi wyznaniami miłosnymi. Humorystyczne śpiewobajki portretują zwierzęta. Układają się w pary wyraźnych przeciwieństw: podskakujący konik polny - i nieruchawy żółw, człapiący aligator, któremu "uciekła" kolacja - i chmara motyli spijających oczka z bulionu.

(lutoslawski.org.pl)

Obok "Chantefleurs et Chantefables" Solveig Kringelborn wykonała – z towarzyszeniem Ivara Antona Waagarda (fortepian) – również pieśni Schoenberga i Griega.

Zaprasza Ewa Szczecińska.

Festiwal Witolda Lutosławskiego - Łańcuch IX (Sala Wielka Zamku Królewskiego w Warszawie, 25.01.2012)

Witold Lutoslawski "Chantefleurs et chantefables" (opr. Eugeniusz Knapik), Arnold Schoenberg 4 Lieder op. 2, Edward Grieg Haugtussa op.67
wyk. Solveige Kringelborn - sopran, Ivar Anton Waagaard – fortepiano

30 stycznia (poniedziałek), godz. 19:30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koncert finałowy "Łańcucha IX"

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 02:05
Współorganizatorem festiwalu poświeconego Witoldowi Lutosławskiemu, jednemu z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów, jest Program II Polskiego Radia.
rozwiń zwiń