X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Groblewski - wirtuoz altówki

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 23:15
Znakomity muzyk wystąpi w niedzielę w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego z Polską Orkiestrą Radiową pod batutą Łukasza Borowicza.W programie utwory Mozarta, Pachulskiego i Czajkowskiego. Transmisja w Dwójce.
Ryszard Groblewski
Ryszard GroblewskiFoto: materiały prasowe

Ryszard Groblewski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Piotra Reicherta. Swoje umiejętności doskonalił także pod okiem takich artystów jak Seiji Ozawa, Gabor Takačš, Kim Kashkashian, Andrzej Bauer czy Stefan Kamasa.

Ryszard Groblewski jest pierwszym w historii polskim altowiolistą nagrodzonym na Międzynarodowym Konkursie ARD w Monachium (II nagroda, 2004), a także zwycięzcą międzynarodowych konkursów w Pörtschach, Essen, Bled i Genewie.

Jako kameralista zapraszany jest do współpracy z takimi artystami jak Gidon Kremer, Heinrich Schiff, Juri Bashmet, Ko Iwasaki czy Frans Helmersson. W lutym 2009 na zaproszenie Krystiana Zimermana Ryszard Groblewski jako członek kwintetu fortepianowego wziął udział w ogólnopolskim tourneè koncertowym zwieńczonym nagraniem płytowym dla wytwórni Deutsche Grammophone (G. Bacewicz - Kwintety fortepianowe).

Transmisję ze Studia Koncertowgo Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego poprowadzi Marek Zwyrzykowski. W przerwie koncertu z Ryszardem Groblewskim rozmawiać będzie Anna Skulska.

Program

Wolfgang Amadeus Mozart Uwertura do singspielu "Dyrektor Teatru" KV 486, Koncert klarnetowy A-dur KV 622 w opracowaniu na altówkę i orkiestrę

Henryk Pachulski Suita pamięci Piotra Czajkowskiego op.13

Piotr Czajkowski IV Suita orkiestrowa G-dur op. 61 "Mozartiana"

Wyk. Ryszard Groblewski – altówka, Polska Orkiestra Radiowa, Łukasz Borowicz - dyrygent

13 maja (niedziela), godz. 19:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O muzykę polską: Łukasz Borowicz

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 17:05
Dyrektor artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej Łukasz Borowicz opowiadał o działalności radiowego zespołu, nagraniach i popularyzacji naszej muzyki w kraju i za granicą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Italo Montemezzi – zręczny kontynuator Verdiego

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2012 18:00
Opera "Miłość trzech królów" grana była przed wojną w La Scali i w Metropolitan Opera. Po 1945 nie wróciła na sceny świata, ale podczas ostatniego Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie zabrzmiała w rewelacyjnym wykonaniu w wersji estradowej. To wykonanie pod batutą Łukasza Borowicza już w sobotę w Dwójce.
rozwiń zwiń