Szpiegowski Luna Park

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 10:31
Zapraszamy na retransmisję koncertu z tegorocznego festiwalu "Warszawska Jesień". W rolach głównych wystąpią gadżety wykorzystywane przez tajnych agentów!
Luna Park autorstwa Georgesa Aperghisa
"Luna Park" autorstwa Georgesa AperghisaFoto: Centre Pompidou

W "Filharmoni Dwójki" usłyszymy dramat dźwiękowo-wizualny "Luna Park" autorstwa Georgesa Aperghisa.

W widowisku główną rolę gra sprzęt wykorzystywany przez szpiegów: kamery, mikrofony i czujniki ruchu. Na scenie pojawi się też czwórka wykonawców, tyle że uwikłanych w sieć kamer i nie kontaktujących się ze sobą bezpośrednio. Aperghis napisał utwór na głos, flet subkontrabasowy, perkusję i komputer na zamówienie "Warszawskiej Jesieni" oraz paryskiego IRCAM (Institut de Recherche et Coordination Acoustique/Musique).

Koncertu zarejestrowano 27 września na Festiwalu "Warszawska Jesień".
Wykonawcy: Johanne Saunier - głos,  Ewa Furrer - flet subkontrabasowy i głos, Michael Schmid - flet basowy i głos, Richard Dubelski - perkusja i głos, Gregory Beller - projekcja muzyki komputerowej.

Zobacz więcej na temat: komputery Warszawska Jesień 2012
Czytaj także

Podsumowanie Warszawskiej Jesieni. Co warto... zapomnieć?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2012 16:00
Podsumowanie Warszawskiej Jesieni 2012 przedstawiła Ewa Szczecińska, która nie tylko opowiadała o tym co w tym roku było wyjątkowo piękne, ale także o tym co warto jak najszybciej zapomnieć.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Węgierski Lutosławski w świątyni Chopina

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 11:00
Jeden z koncertów tegorocznej Warszawskiej Jesieni poświęcony został niemal w całości György Kurtágowi. Na retransmisję występu słynnego Ensemble InterContemporain w warszawskim Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina zapraszamy w czwartkowy wieczór.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Za oknem śnieg, a u nas "Warszawska Jesień"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 23:00
Zapraszamy do wysłuchania koncertu kameralnego, który został zarejestrowany 24 września w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń