Anton Bruckner pod batutą Skrowaczewskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 14:23
Słynny dyrygent poprowadził Berlińską Radiową Orkiestrę Symfoniczną podczas kwietniowego koncertu. Zapraszamy na retransmisję.
Stanisław Skrowaczewski nazywany jest najstarszym dyrygentem na świecie. Choć ma już 93 lata, wciąż występuje na najważniejszych scenach muzycznych na świecie
Stanisław Skrowaczewski nazywany jest najstarszym dyrygentem na świecie. Choć ma już 93 lata, wciąż występuje na najważniejszych scenach muzycznych na świecieFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

W programie usłyszymy muzykę symfoniczną Antona Brucknera, uważaną za wyrafinowaną i trudną w odbiorze. Stanisław Skrowaczewski sądzi, że jest ona po prostu bardzo piękna. I to słychać w jego interpretacjach, z których słynie, zdobywając za nie liczne nagrody, między innymi Złoty Medal Towarzystwa Mahlerowsko-Brucknerowskiego. Tym razem podczas tegorocznego koncertu w Filharmonii Berlińskiej Maestro sięgnął po VIII Symfonię c-moll, uznawaną za najbardziej monumentalną ze wszystkich dziewięciu (numerowanych) symfonii Brucknera.

Program:

Anton Bruckner VIII Symfonia c-moll, WAB 108

Wyk. Rundfunk-Sinfonie Orchester Berlin, dyr. Stanisław Skrowaczewski (Filharmonia Berlińska, 17.04.2016)

***

Na "Filharmonię Dwójki" w piątek (18.11) w godz. 19.30-21.30 zaprasza Klaudia Baranowska.

mz/mc

Czytaj także

"Weinberg medytuje nad wiecznym bólem świata"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 18:52
– Nie jest to wymagający technicznie utwór. Ale jest bardzo osobisty – mówił skrzypek Ilja Gringolts o Koncercie skrzypcowym g-moll op. 67 Mieczysława Weiberga.
rozwiń zwiń