Michał Górczyński i nowe płyty

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 11:00
Nowej muzyki, którą chcemy się z Państwem podzielić, nazbierało się mnóstwo. Zapraszamy do wysłuchania grudniowego magazynu "Rozmów Improwizowanych".
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/TBIT/domena publiczna

Także ze względu na okres przedświąteczny wydaje nam się, że takie płytowe rekomendacje są jak najbardziej a propos. W audycji przedstawiliśmy winylowe unikaty z litewskiej wytwórni NoBusiness Records, w tym śpiewającego (!) Bobby'ego Bradforda; był duet Mateuszów: Shipp/Walerian, a także artysta, którego muzykę Państwo znają, choć Państwo o tym nie wiedzą: Irving Joseph z wydaną na nowo przez GAD Records płytą "Murder Inc.".

W audycji przedstawiliśmy również rozmowę z klarnecistą Michałem Górczyńskim o jego niezwykle intrygującym projekcie "muzyka do języków" i o tym, komu można się narazić, nadając zespołowi nazwę Pole.

***

Tytuł audycji: Rozmowy improwizowane 

Prowadzą: Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński

Data emisji: 10.12.2015

Godzina emisji: 22.30

mm/mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W "Pardon, To Tu" muzycy szukają się na ścianie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 17:00
- Najważniejsze dla nas było pierwsze sto koncertów, na które nikt nie przyszedł - mówił w Dwójce Daniel Radtke, twórca warszawskiego klubu "Pardon, To tu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pianohooligan i oberek jako taniec uniwersalny

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2014 11:00
- Moim celem było rozbicie oberka i pokazanie jego cech wspólnych ze wszystkimi innymi tańcami - mówił pianista Piotr Orzechowski o swojej nowej płycie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

John Tilbury. Improwizator myli się lepiej

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 12:00
W kolejnym spotkaniu z pianistą rozmawialiśmy o uprzedzeniach wobec improwizacji i intymności fizycznego kontaktu z instrumentem.
rozwiń zwiń