Snarky Puppy. "Streaming jest jak nowotwór"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 11:00
- Prince miał rację, że trzymał swoją muzykę z dala od Youtube’a. Odtwarzanie strumieniowe wywiera destrukcyjny wpływ na sztukę i artystów - mówił w Dwójce Michael League, lider popularnego big bandu Snarky Puppy.
Audio
  • Rozmowa z Michaelem Leaguem z zespołu Snarky Puppy (Rozmowy improwizowane/Dwójka)
Michael League
Michael League Foto: STELLA K./mat. prasowe

Choć utwór Snarky Puppy pt. "Lingus" ma ponad 7 milionów wyświetleń na Youtube, Michael League wyznał, iż chciałby zabrać całą swoją muzykę z tego serwisu. - Zrobię to, gdy osiągniemy taki pułap popularności, że już nie będę musiał rozdawać naszych nagrań za darmo - deklarował muzyk.

Micheal League podkreślał, że obecny układ, w którym muzyka jest dostępna w internecie praktycznie za darmo, nie może być trwały. - Odbiorcy chwilowo na tym korzystają, ale streaming jest jak nowotwór, który dopiero za kilka lat pokaże swoje straszne oblicze. Jeśli sytuacja się nie zmieni, niedługo nastąpi moment, kiedy artyści po prostu przestaną wydawać płyty, bo zabraknie im środków. Będzie pewne opóźnienie, ale ten moment nastąpi.

W audycji rozmawialiśmy również o tym, jak powstały najsłynniejsze utwory Snarky Puppy i jak niedogodności życia nomady można zamienić w kompozytorską inspirację.

***

Tytuł audycji: Rozmowy improwizowane

Prowadzą: Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński

Gość: Michael League (gitarzysta zespołu Snarky Puppy)

Data emisji: 15.09.2016

Godzina emisji: 22.00

bch/jp

Czytaj także

Arkady Shilkloper. Legenda radzieckiego jazzu

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2016 09:00
Zapraszamy do wysłuchania opowieści o leśnym rogu, rocku progresywnym, KGB i amerykańsko-radzieckiej wymianie kulturalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Improwizacja, czyli jazzu życie po życiu

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2016 11:00
"A może jazzu już wcale nie ma? I jedyne co zostało to muzyka improwizowana?" – pyta okładka jednej z płyt, których słuchaliśmy w magazynie "Rozmów improwizowanych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eddie Henderson. Trębacz psychiatra

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 09:00
- Praktyka lekarska sprawiała, że mogłem sobie pozwolić na luksusy, do jakich nie miałbym dostępu jako zwykły jazzman - mówił w Dwójce amerykański trębacz jazzowy i kompozytor Eddie Henderson.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Billy Harper. Brzmienie amerykańskiego Południa

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 11:00
Jeden z najbardziej oryginalnych kontynuatorów dzieła Johna Coltrane’a powrócił w wywiadzie m.in. do swojego dzieciństwa w Teksasie.
rozwiń zwiń