REKLAMA

International Jazz Platform

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2022 19:00
Jak brzmi współczesna muzyka jazzowa i improwizowana w Europie? Jak pracować nad zmniejszeniem emisji CO2 przy produkcji wydarzeń muzycznych? Odpowiedzi m.in. na te pytania można było znaleźć w zeszłym tygodniu w Łodzi na 9. odsłonie International Jazz Platform.
INTL Jazz Platform
INTL Jazz PlatformFoto: Mat. pras.

International Jazz Platform to międzynarodowy program edukacyjny skierowany do studentów i absolwentów uczelni muzycznych z Polski i zagranicy. Głównym celem projektu jest podnoszenie kompetencji artystycznych i biznesowych muzyków jazzowych.

Platforma powstała w odpowiedzi na potrzeby młodych artystów, poszukujących kreatywnego środowiska pracy. To miejsce dla osób, które - jak podkreślają organizatorzy - chcą zdobyć wiedzę na temat poruszania się po międzynarodowych rynkach muzycznych i nabyć umiejętność rozwijania sieci kontaktów.

W audycji "Teraz Jazz" więcej o Platformie mówili Susana Santos Silva, Karolina Juzwa, Ole Morten Vagan, Paal Nilssen-Love, Kacper Krupa i Pierre Dugelay.

Posłuchaj
59:46 2022_07_19 18_00_07_PR2_Teraz_jazz.mp3 International Jazz Platform (Teraz jazz/Dwójka)

***

Najciekawsze nowe płyty i aktualności koncertowe, najlepsze wykonania utrwalone na płytach z kultowej serii "Polish Jazz", amerykański swing i szalone rytmy rodem z Południa.

Kanon gatunku, ale także nagrania zapomniane, choć ważne. A wreszcie minimonografie pianistów i wokalistów oraz prezentacje legendarnych big-bandów Duke’a Ellingtona, Counta Basiego i Benny’ego Goodmana. To wszystko znajdzie się w audycji "Teraz jazz", która będzie nadawana od poniedziałku do czwartku w godz. 18.00-19.00 (prowadzenie: Tomasz Szachowski, Andrzej Zieliński, Przemysław Psikuta i Roch Siciński).

***

Tytuł audycji: Teraz jazz

Prowadził: Roch Siciński

Goście: Susana Santos Silva, Karolina Juzwa, Ole Morten Vagan, Paal Nilssen-Love, Kacper Krupa i Pierre Dugelay

Data emisji: 19.07.2022

Godzina emisji: 18.00

Czytaj także

Letnia Akademia Jazzu w Łodzi z gwiazdami polskiego i światowego jazzu

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 11:00
- Nie tworzymy programu według ofert agencyjnych, tylko tak, żeby jak najlepiej dostosować ofertę do tego, czego potrzebuje nasza publiczność - mówiła w Dwójce współorganizatorka 15. Letniej Akademii Jazzu Karolina Juzwa. Na scenie popularnego łódzkiego Klubu Wytwórnia już od 5 lipca pojawiać się będą legendy polskiego i światowego jazzu, znani i cenieni muzycy tego gatunku oraz debiutanci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Wyleżoł: udaliśmy się w nowe muzyczne rejony

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2022 10:00
- Okoliczności powstania tego albumu były zaskakujące. "Andromeda's Mystery" to płyta, nad którą w studiu pracowaliśmy sześć godzin. To jeden z najszybciej nagranych przeze mnie albumów - mówił w Dwójce Piotr Wyleżoł, pianista i kompozytor jazzowy.
rozwiń zwiń