Czwarta siła, czyli Zieloni podbijają Europę

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 11:20
W "Światowej niedzieli" rozmawialiśmy o rosnących w siłę na naszym kontynencie partiach Zielonych. Po wyborach do Parlamentu Europejskiego stali się oni czwartą siłą polityczną.
Audio
  • Zieloni podbijają Europę (Światowa niedziela/Dwójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay/domena publiczna

W audycji rozmawialiśmy również o coraz częściej pojawiającej się w debacie publicznej problematyce związanej z ochroną klimatu. Na jej fundamentalne znaczenie zwraca uwagę także papież Franciszek w encyklice "Laudato Si - W trosce  o wspólny dom".

***

Tytuł audycji: Światowa niedziela

Prowadziła: Magdalena Skajewska

Goście: prof. Zbigniew Karaczun (Koalicja Klimatyczna), Rafał Bajczuk (ekspert OSW ds. polityki klimatycznej w Niemczech i Europie) oraz Romain Su (francuski dziennikarz, korespondent m.in. "Ouest France" w Warszawie)

Data emisji: 2.06.2019

Godzina emisji: 15.00

mko

Czytaj także

Ekspert: stanowisko w UE otrzyma polityk z Europy Środkowej

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 11:32
Trwają dyskusje na temat osób, które mogą uzyskać najważniejsze stanowiska w UE. Dr Kamil Zajączkowski (Centrum Europejskie UW) uważa, że jedna posada "będzie zarezerwowana dla Europy Środkowej". - Prawdopodobnie była prezydent Litwy (Dalia Grybauskaite - przyp. red.), która ma niesamowite doświadczenie, obejmie stanowisko szefa Rady Europejskiej - powiedział.
rozwiń zwiń