REKLAMA

Czy to koniec świata małych kin?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 11:50
"Rozmowy po zmroku" poświęcone starym kinom. Tym, które już nie istnieją, ale też tym, które udało się zachować i nadal działają
Historyczna sala szczecińskiego kina Pionier
Historyczna sala szczecińskiego kina PionierFoto: youtube.com

Czy jest szansa na ich powrót? Takich, jakie pamiętamy sprzed lat, kameralnych, ze specyficzną atmosferą i tajemniczością?

O tym będą rozmawiać Anna Fuksiewicz i jej goście: Krzysztof Gierat, współtwórca Festiwalu Kultury Żydowskiej, dyrektor artystyczny Krakowskiego Festiwalu Filmowego, inicjator Festiwalu Filmu Niemego; Piotr Śmiałowski, filmoznawca, oraz właścicielka kina "Pionier",  najstarszego na świecie, co zostało potwierdzone certyfikatem wydanym przez Księgę Rekordów Guinessa.

Obecnie "Pionier" posiada dwie sale projekcyjne. "Sala Główna" jest większa i tradycyjna w wystroju. Sala "Kiniarnia" została urządzona w stylu retro, filmy ogląda się tu przy stolikach, a obok znajduje się bar, w którym można zamówić m.in. kawę, herbatę lub wino i poczytać czasopisma filmowe. Filmy w odtwarzane są ze starego projektora.

Zaprasza Anny Fuksiewicz

3 października (środa), 21:30 do 22:30

Czytaj także

W małym kinie…

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 17:31
W "Wybieram Dwójkę" szukaliśmy miejsc, w których przetrwał czar dawnych małych kin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Małe kina kwitną

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 15:50
W Polsce jest koło 400 małych kin: w niedużych miasteczkach, przy zakładach pracy. Są też wiejskie kina objazdowe. Portal wmalymkinie.pl prowadzą ludzie, którzy prowadzą badania socjologiczne i jednocześnie sami chwytają za kamerę.
rozwiń zwiń