REKLAMA

Lubaszenko czyta Herbiego Hancocka

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 11:00
Zapraszamy do wysłuchania 5 fragmentów autobiografii legendarnego pianisty jazzowego, w której zabiera nas za kulisy show biznesu.
Audio
  • Herbie Hancock "Autobiografia", czyta Olaf Lubaszenko - odc. 1. (To się czyta/Dwójka)
  • Herbie Hancock "Autobiografia", czyta Olaf Lubaszenko - odc. 2. (To się czyta/Dwójka)
  • Herbie Hancock "Autobiografia", czyta Olaf Lubaszenko - odc. 3. (To się czyta/Dwójka)
  • Herbie Hancock "Autobiografia", czyta Olaf Lubaszenko - odc. 4. (To się czyta/Dwójka)
  • Herbie Hancock "Autobiografia", czyta Olaf Lubaszenko - odc. 5. (To się czyta/Dwójka)
Historia Herbiego Hancocka, złotego dziecka jazzu, wiedzie od trudnych początków w purytańskiej Ameryce, przez pracę w Kwintecie Milesa Davisa, po innowacje, które wprowadzał jako lider własnego przełomowego Sekstetu (na zdjęciu Olaf Lubaszenko)
Historia Herbiego Hancocka, złotego dziecka jazzu, wiedzie od trudnych początków w purytańskiej Ameryce, przez pracę w Kwintecie Milesa Davisa, po innowacje, które wprowadzał jako lider własnego przełomowego Sekstetu (na zdjęciu Olaf Lubaszenko)Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Hancock współpracował z niemal wszystkimi wielkimi współczesnymi muzykami: Joni Mitchell, Christiną Aguilerą, Steviem Wonderem, Stingiem czy Carlosem Santaną. Miał olbrzymi wpływ na kształtowanie się zarówno akustycznego, jak i elektrycznego jazzu, R&B i hip-hopu. Pasja, geniusz i pragnienie odkrywania kolejnych gatunków muzycznych przyniosły mu czternaście nagród Grammy i Oscara

Czytaj także
herbie 1200 pap.jpg
Herbie Hancock. Biografia grzecznego jazzmana?

Herbie Hancock po raz pierwszy tak szczegółowo opowiada o swoim życiu i niezwykłej karierze. Zdradza swoje muzyczne fascynacje, przytacza nieznane wcześniej, często szokujące historie zza kulis showbiznesu, mówi o swoim wieloletnim małżeństwie, problemach z narkotykami i rasizmem, a także inspiracjach buddyzmem.

Fragmenty autobiografii czyta Olaf Lubaszenko.

***

Tytuł audycji: To się czyta latem

Przygotowała: Elżbieta Łukomska

Data emisji: 21-25.09.2015

Godzina emisji: 9.45

materiały prasowe wydawnictwa SQN/bch/mm

Czytaj także

W "Pardon, To Tu" muzycy szukają się na ścianie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 17:00
- Najważniejsze dla nas było pierwsze sto koncertów, na które nikt nie przyszedł - mówił w Dwójce Daniel Radtke, twórca warszawskiego klubu "Pardon, To tu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakir Hussain: po narodzinach tata wyśpiewał mi rytm

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 08:00
O tym, dlaczego nie został gwiazdą rocka, oraz o rytmicznych różnicach między Indiami a Zachodem gwiazda EtnoKrakowa - Zakir Hussain opowiadał w Dwójce.
rozwiń zwiń