"Żeby nie było śladów". Książka o sprawie Grzegorza Przemyka

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 12:00
Fragmenty reportażu Cezarego Łazarewicza "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka" czytał w Dwójce Wojciech Żołądkowicz.
Audio
  • Cezary Łazarewicz "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka", czyta Wojciech Żołądkowicz - odc. 1. (To się czyta/Dwójka)
  • Cezary Łazarewicz "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka", czyta Wojciech Żołądkowicz - odc. 2. (To się czyta/Dwójka)
  • Cezary Łazarewicz "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka", czyta Wojciech Żołądkowicz - odc. 3. (To się czyta/Dwójka)
  • Cezary Łazarewicz "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka", czyta Wojciech Żołądkowicz - odc. 4. (To się czyta/Dwójka)
  • Cezary Łazarewicz "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka", czyta Wojciech Żołądkowicz - odc. 5. (To się czyta/Dwójka)
Wojciech Żołądkowicz czyta w studiu Polskiego Radia książkę Cezarego Łazarewicza Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka
Wojciech Żołądkowicz czyta w studiu Polskiego Radia książkę Cezarego Łazarewicza "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka" Foto: Grzegorz Śledź/PR2

"Ludzie o miedzianym czole, utożsamiający milicję z władzą, postanowili poświęcić prawdę dla swoich doraźnych korzyści, skompromitować wymiar sprawiedliwości w Polsce cynicznymi manipulacjami, które będą kiedyś książkowym przykładem niesprawiedliwości" - to słowa matki Grzegorza Przemyka, świeżo upieczonego maturzysty, który w maju 1983 roku został śmiertelnie pobity przez milicję. W czasie śledztwa i rozprawy władze PRL za wszelką ceną starały się odwrócić uwagę od milicjantów, próbując przerzucić odpowiedzialność na sanitariuszy i lekarzy.

Cezary Łazarewicz szczegółowo opisuje tę historię: od zatrzymania na placu Zamkowym po wydarzenia, które nastąpiły później…

***

Tytuł audycji: To się czyta

Przygotowała: Elżbieta Łukomska

Czytał: Wojciech Żołądkowicz

Data emisji: 21-25.03.2016

Godzina emisji: 9.45

mat. prasowe Wyd. Czarne/jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cezary Łazarewicz: sprawa Przemyka to sprawa mojego pokolenia

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 15:50
– Byliśmy z prowincji, nie z Warszawy, ale dotyczyło nas to tak samo – mówił Cezary Łazarewicz, autor książki "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka".
rozwiń zwiń