Polskie Radio
Section05
Grzegorz Przemyk

Dr Majchrzak: mamy problem z rozliczeniem sędziów i prokuratorów stanu wojennego

- Niestety jest to pewna spuścizna PRL-u, efekt zaniedbań po 1989 roku i naiwnej wiary, że środowisko oczyści się samo - mówił dr Grzegorz Majchrzak z IPN. Odniósł się w ten sposób do osób ze środowiska sędziowskiego odpowiedzialnych za wyroki w czasie stanu wojennego.
Zobacz więcej na temat:  stan wojenny Grzegorz Majchrzak Tadeusz Płużański sądownictwo Sąd Najwyższy POLSKA Grzegorz Przemyk Polskie Radio 24

Córka komendanta komisariatu gdzie zabito Przemyka to dziś "prawa ręka Trzaskowskiego”

- Aldona Machnowska-Góra, prawa ręka Rafała Trzaskowskiego, to córka Konstantego Machnowskiego, komendanta komisariatu na Jezuickiej, na którym śmiertelnie pobito Grzegorza Przemyka - ujawniają w piątkowym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie" Piotr Lisiewicz i Magdalena Nowak. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski kampania prezydencka wybory prezydenckie 2020 Grzegorz Przemyk PRL historia Polski

Zabójstwa polityczne w PRL

- Większość przypadków morderstw politycznych w czasach PRL miała w jakimś stopniu charakter przypadkowy. Zabójstwa Grzegorza Przemyka, jak i Stanisława Pyjasa nie były planowane, były skutkiem nękania i zastraszania danej osoby. W każdym z tych przypadków mamy jednak do czynienia z ich upolitycznieniem – mówił w Polskim Radiu 24 Patryk Pleskot - historyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PRL Stanisław Pyjas Patryk Pleskot Grzegorz Przemyk Tadeusz Płużański