X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dobranoc, Auschwitz". Wspomnienia byłych więźniów

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 09:00
Jacek Mikołajczak czytał w Dwójce fragmenty książki "Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach" Aleksandry Wójcik i Macieja Zdziarskiego.
Audio
  • Aleksandra Wójcik i Maciej Zdziarski "Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach", czyta Jacek Mikołajczak, fragm. 1. (To się czyta/Dwójka)
  • Aleksandra Wójcik i Maciej Zdziarski "Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach", czyta Jacek Mikołajczak, fragm. 2. (To się czyta/Dwójka)
  • Aleksandra Wójcik i Maciej Zdziarski "Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach", czyta Jacek Mikołajczak, fragm. 3. (To się czyta/Dwójka)
  • Aleksandra Wójcik i Maciej Zdziarski "Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach", czyta Jacek Mikołajczak, fragm. 4. (To się czyta/Dwójka)
  • Aleksandra Wójcik i Maciej Zdziarski "Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach", czyta Jacek Mikołajczak, fragm. 5. (To się czyta/Dwójka)
Dobranoc, Auschwitz. Wspomnienia byłych więźniów
Foto: Pixabay/domena publiczna

dobranoc-auschwitz1200.jpg
"Nienazwane doświadczenie". Historie więźniów Auschwitz

Autorzy "Dobranoc, Auschwitz" opisują nie tylko wojenne losy pięciorga więźniów Auschwitz, lecz także jak ich życie ułożyło się potem.

Losy powojenne byłych więźniów łączy postać Alicji Klich-Rączki, lekarki, która poświęciła się opiece nad byłymi więźniami kacetów i towarzyszy im w ich codzienności.

***

Tytuł audycji: To się czyta

Przygotowała: Elżbieta Łukomska

Data emisji: 30.01-3.02.2017

Godzina emisji: 9.45

jp/mc/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nienazwane doświadczenie". Historie więźniów Auschwitz

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 20:00
- Ważne było tu to, by w ogóle wypowiedzieć to doświadczenie. Wiele z tych osób nigdy nie miało okazji opowiedzieć o sobie - mówiła Aleksandra Wójcik o bohaterach książki "Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach".
rozwiń zwiń