X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Śladami Mickiewicza z Jarosławem Markiem Rymkiewiczem

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 15:00
W audycji "To się czyta" prezentowaliśmy fragmenty książki "Adam Mickiewicz odjeżdża na żółtym rowerze" – szóstego tomu serii poświęconej życiu i twórczości wieszcza. Czytał Jarosław Gajewski.
Audio
  • Jarosław Marek Rymkiewicz "Adam Mickiewicz odjeżdża na żółtym rowerze", czyta Jarosław Gajewski - fragm. 1. (To się czyta/Dwójka)
  • Jarosław Marek Rymkiewicz "Adam Mickiewicz odjeżdża na żółtym rowerze", czyta Jarosław Gajewski - fragm. 2. (To się czyta/Dwójka)
  • Jarosław Marek Rymkiewicz "Adam Mickiewicz odjeżdża na żółtym rowerze", czyta Jarosław Gajewski - fragm. 3. (To się czyta/Dwójka)
  • Jarosław Marek Rymkiewicz "Adam Mickiewicz odjeżdża na żółtym rowerze", czyta Jarosław Gajewski - fragm. 4. (To się czyta/Dwójka)
  • Jarosław Marek Rymkiewicz "Adam Mickiewicz odjeżdża na żółtym rowerze", czyta Jarosław Gajewski - fragm. 5. (To się czyta/Dwójka)
Jarosław Gajewski
Jarosław GajewskiFoto: Piotr Piorun

"Rymkiewicz, we właściwy sobie sposób, wybiera tematy nieoczywiste, wydawałoby się błahe, żeby swą opowieścią poprowadzić czytelnika do rzeczy najważniejszych, nierzadko ostatecznych. Razem z nim zaglądamy do paryskich mieszkań, chodzimy po paryskich ulicach i cmentarzach pierwszej połowy XIX wieku, śledzimy Mickiewicza w jego podróżach, podglądamy przy pracy i przez drzwi szpitala dla obłąkanych. Mickiewicz, któremu poeta zadaje wiele pytań, pozostaje tajemnicą, chociaż dzięki Rymkiewiczowi, wiemy o nim znacznie więcej" – czytamy w nocie wydawniczej.

Jarosław Marek Rymkiewicz – wielokrotnie nagradzany poeta, eseista, dramaturg, historyk literatury, profesor nauk humanistycznych.

***

Tytuł audycji: To się czyta 

Przygotowała: Elżbieta Łukomska

Data emisji: 4.02-8.02.2019

Godzina emisji: 10.45

mat. promocyjne Fundacji Evviva L’Arte/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Myślę, wątpię, piszę. Rzecz o naturze eseju

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 14:45
– Imperatywem wewnętrznym eseju jest znak zapytania, ciągłe poddawanie w wątpliwość nawet własnych opinii – mówiła badaczka literatury Magdalena Chabiera.
rozwiń zwiń