X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mój ojciec ma Alzheimera

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 08:45
W Dwójkowym cyklu "To się czyta" usłyszymy w tym tygodniu fragmenty wzruszającej powieści Arno Geigera "Stary król na wygnaniu".
Fragment okładki książki Arno Geigera Stary król na wygnaniu, wyd. Świat Książki
Fragment okładki książki Arno Geigera "Stary król na wygnaniu", wyd. Świat KsiążkiFoto: mat. prasowe

Jest to opowieść o relacji ojciec-syn w chwilach najważniejszych. Pogodna, pełna witalności i często wesoła historia o życiu, które być może niewiele się różni od tego, jakie wszyscy na co dzień prowadzimy. Podobno ten, kto umie czekać, może zostać królem…
"Stary król na wygnaniu" to do głębi poruszająca opowieść o człowieku, którego żywotność i mądrość nie zniknęły wraz ze starością i chorobą Alzheimera. Syn, dzięki opiece nad ojcem, na nowo odkrywa to, co w życiu ważne. Wspomina własne dzieciństwo i młodość spędzone w rodzinnym domu na wzgórzu. Ponownie zawiera przyjaźń z ojcem, towarzysząc mu w chorobie i próbując zrozumieć jego często oryginalne wypowiedzi. Odkrywa przy tym, że senior nadal wszystko ma: wdzięk, pewność siebie i poczucie humoru oraz że człowiek zawsze pozostanie człowiekiem: ze swoją przeszłością, indywidualnością i godnością.

Czyta Redbad Klijnstra.
Audycję przygotowała Elżbieta Łukomska.
28 stycznia (poniedziałek) - 1 lutego (piątek), godz. 9.30

Posłuchaj dyskusji o chorobie Alzheimera wokół książki Arne Geigera

***
Arno Geiger (ur.1968) - pisarz austriacki, autor m.in. "U nas wszystko dobrze" i "Alles über Sally". Otrzymał nagrodę Friedricha Hölderlina (2005), Główną Nagrodę Związku Wydawców i Księgarzy Niemieckich (Deutscher Buchpreis, 2005) oraz nagrodę Johann-Peter-Hebel-Preis (2008). Mieszka w Wiedniu i Wolfurcie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zapiski z nadzwyczajnych podróży

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 08:34
"Hotel nomadów" Ceesa Nootebooma – frapujące szkice z różnych stron świata "filozofa wśród podróżników” – czyta Adam Bauman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzienniki ostatnie Zygmunta Mycielskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2012 18:00
Fascynująca lektura zapisków kompozytora, muzykologa i publicysty, jednej z najważniejszych postaci polskiego życia muzycznego po II wojnie światowej. Czyta Mariusz Benoit.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak opisać dźwięk Syberii

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2012 18:00
Gugara - tym słowem mieszkańcy Syberii określają dźwięk dzwonków, wieszanych na uprzęży reniferów. Zarazem to tytuł reportażu Andrzeja Dybczaka, wyróżnionego nagrodą literacką Fundacji Kościelskich.
rozwiń zwiń