"Dobranoc, Auschwitz". Wspomnienia byłych więźniów

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 09:00
Jacek Mikołajczak czytał w Dwójce fragmenty książki "Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach" Aleksandry Wójcik i Macieja Zdziarskiego.
Audio
  • Aleksandra Wójcik i Maciej Zdziarski "Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach", czyta Jacek Mikołajczak, fragm. 1. (To się czyta/Dwójka)
  • Aleksandra Wójcik i Maciej Zdziarski "Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach", czyta Jacek Mikołajczak, fragm. 2. (To się czyta/Dwójka)
  • Aleksandra Wójcik i Maciej Zdziarski "Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach", czyta Jacek Mikołajczak, fragm. 3. (To się czyta/Dwójka)
  • Aleksandra Wójcik i Maciej Zdziarski "Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach", czyta Jacek Mikołajczak, fragm. 4. (To się czyta/Dwójka)
  • Aleksandra Wójcik i Maciej Zdziarski "Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach", czyta Jacek Mikołajczak, fragm. 5. (To się czyta/Dwójka)
Dobranoc, Auschwitz. Wspomnienia byłych więźniów
Foto: Pixabay/domena publiczna

dobranoc-auschwitz1200.jpg
"Nienazwane doświadczenie". Historie więźniów Auschwitz

Autorzy "Dobranoc, Auschwitz" opisują nie tylko wojenne losy pięciorga więźniów Auschwitz, lecz także jak ich życie ułożyło się potem.

Losy powojenne byłych więźniów łączy postać Alicji Klich-Rączki, lekarki, która poświęciła się opiece nad byłymi więźniami kacetów i towarzyszy im w ich codzienności.

***

Tytuł audycji: To się czyta

Przygotowała: Elżbieta Łukomska

Data emisji: 30.01-3.02.2017

Godzina emisji: 9.45

jp/mc/mz

Czytaj także

"Nienazwane doświadczenie". Historie więźniów Auschwitz

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 20:00
- Ważne było tu to, by w ogóle wypowiedzieć to doświadczenie. Wiele z tych osób nigdy nie miało okazji opowiedzieć o sobie - mówiła Aleksandra Wójcik o bohaterach książki "Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach".
rozwiń zwiń