Posłuchaj utworów zgłoszonych na Międzynarodową Trybunę Kompozytorów

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2017 12:12
Nagrania zgłoszone przez Program 2 PR na tegoroczną 64. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów w Palermo zaprezentowaliśmy w "Nokturnie". Rozmawialiśmy również z autorami wyróżnionych kompozycji. 
Audio
  • Posłuchaj utworów zgłoszonych na Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (Nokturn/Dwójka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Kodaikanal/wikimedia/CC BY-SA 3.0

Rostrum+Wave.jpg

64. Międzynarodowa Trybuna Kompozytorów (IRC) odbędzie się w tym roku w dniach 15-20 maja w Konserwatorium Vincenzo Belliniego w Palermo. Uczelnia, obchodząca w tym roku jubileusz 400-lecia, jest jednym z partnerów trzyletniego programu Rostrum+, który poszerza zasięg niezwykle istotnej platformy promocji muzyki współczesnej i jej radiowych produkcji, jaką jest Trybuna.

Od powołania do życia w 1955 roku Trybuna wyróżniła ponad 400 kompozytorów i doprowadziła do tysięcy radiowych prezentacji na antenach uczestniczących w niej publicznych radiofonii. W ostatnim sezonie było to 700 odtworzeń utworów zgłoszonych i rekomendowanych na Trybunie!

W trakcie przesłuchań Trybuny działa otwarte dla wszystkich zainteresowanych stanowisko do odsłuchu zgłoszonych nagrań IRCSound, a już po rozstrzygnięciu słuchacze, internauci mogą dokonać swojego wyboru najlepszej kompozycji głosując w specjalnym serwisie streamingowym Listen, Vote, Win. Wyniki poznamy 19 maja.

Program 2 Polskiego Radia zgłosił na tegoroczną Trybunę:

"brut" Artura Zagajewskiego (wyk. Dominik Połoński - wiolonczela, Arte dei Sunatori) 

"L'Atelier de sensorité" Szymona Stanisława Strzelca (Aleksandra Lelek - wiolonczela, European Workshop for Contemporary Music)

***

Tytuł audycji: Nokturn

Prowadzi: Joanna Grotkowska

Goście: Artur Zagajewski, Szymon Stanisław Strzelec (kompozytorzy)

Data emisji: 1.05.2017

Godzina emisji: 23.00


bch

Czytaj także

Mika Vainio. Żegnamy eksperymentatora

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 17:38
Bohaterem "Nokturnu" był zmarły nagle - 13 kwietnia tego roku - fiński kompozytor, didżej, twórca muzyki elektronicznej i eksperymentalnej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fryderyki. "Decyduje rozpoznawalność artystów"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 20:00
- To nagroda przede wszystkim środowiskowa, o czym przekonujemy się rokrocznie na przykładzie albumów Bôłt Records - mówił w Dwójce reprezentujący tę wytwórnię Michał Mendyk.
rozwiń zwiń