Indonezyjska jesień w Europie

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 12:00
W audycji "Nokturn" słuchaliśmy o występach muzyków z Indonezji na starym kontynencie.
Audio
Zespół Senyawa pojawi się na tegorocznych Europaliach oraz Festiwalu Radio Azja
Zespół Senyawa pojawi się na tegorocznych Europaliach oraz Festiwalu Radio AzjaFoto: mat. prasowe Europaliów

Nie ma wątpliwości, że muzyczna jesień należeć będzie do Indonezji. Liczący ponad 17 tysięcy wysp i ćwierć miliarda mieszkańców archipelag jest bohaterem tegorocznego Festiwalu Europalia, który właśnie się rozpoczął. Jeden z pierwszych projektów realizowanych w ramach Europaliów mogliśmy usłyszeć w sobotę w Krakowie na Festiwalu Unsound. Swoją wersję muzyki Moondoga zaprezentował Gamelan Kyai Fatahillah kierowany przez Iwana Gunawana oraz muzyczny spadkobierca „Wikinga z szóstej Alei” - Stefan Lakatos. Retransmisja całego koncertu już wkrótce na naszej antenie.

W audycji mieliśmy mały przedsmak, czyli krótki fragment występu i fragment rozmowy z Iwanem Gunawanem i Stefanem Lakatosem oraz dwa (opublikowane tylko w Indonezji) nagrania grupy Kyai Fatahillah.

To nie wszystko! W grudniu przybędą do Polski kolejni artyści zaproszenie przez Europalia – zespół Kande z prowincji Aceh oraz podbijający świat duet z Yogyakarty – Senyawa. Obie formacje pojawią się na Festiwalu Radio Azja w Warszawie. Ich występy również zapowiemy dziś w nocy!

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadzi:  Krzysztof Dziuba

Godzina emisji: 23.05

Data emisji: 16.10.2017

mko/mz

Czytaj także

Michael Asmara i nowa muzyka w Indonezji

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 17:00
W audycji "Nokturn" Krzysztof Dziuba rozmawiał z indonezyjskim kompozytorem i dyrektorem festiwalu muzyki współczesnej w Yogyakarcie - Michaelem Asmarą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nostalgia Archipelagu

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 19:00
W "Letniej nocy" przenieśliśmy się w czasie i przestrzeni do Indonezji lat siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.
rozwiń zwiń