X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łoskot - reaktywacja. "Chciałem nazwać zespół Śmierć"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 12:57
- Zanim zespół zaczął nazywać się Łoskot pamiętam, że kupiłem sobie t-shirt, na którym była trupia czaszka. Trochę byłem wtedy zły, bo to był ten czas, kiedy rozstałem się z grupą Miłość, i chciałem, żeby zespół nazywał się Śmierć - mówił w Dwójce Mikołaj Trzaska.
Audio
  • Łoskot. Powrót jassowej legendy (Nokturn/Dwójka)
Reaktywowana grupa Łoskot
Reaktywowana grupa ŁoskotFoto: materiały prom.

lukanto 663.jpg
Lukanto. Duet na głos i syntezatory

Założony w Trójmieście w 1993 roku zespół, który stał się później legendą polskiej sceny yassowej, ostatecznie przyjął nazwę Łoskot. - Trochę tak na złość, trochę tak jak dzisiaj Świetlicki nazwał zespół Zgniłość, żartując sobie z zespołu Miłość, ja też chciałem coś takiego zrobić. Ten żart nie bardzo mi wyszedł, bo Śmierć to taki nie-żart i zrobiło się ciężko - tłumaczył Mikołaj Trzaska.

Pierwszy okres działalności Łoskotu trwał 12 lat. Poźniej nastapiło 12 lat przerwy i teraz zespół, już w nieco zmienionym składzie, wraca na muzyczną scenę. - Mieliśmy swój złoty wiek. Chodziliśmy ubrani w kandelabry i zapalaliśmy siebie nawzajem jak świecznik. To był dla nas fenomemenalny okres, który kiedyś musiał się skończyć, bo nie ma zespołu, który by trwał długo. Jak popatrzy się na historię zespołów, takich naprawdę fajnych, 12 lat funkcjonowania to długo. Myślę, że zespół, który teraz powstał nie powinien nazywać się Łoskot. On się tak nazywa z powodów czysto cwaniacko-egoistycznych - podkreślał Mikołaj Trzaska.

Już w niedzielę (29.04) Łoskot zagra w Studiu Koncertowym im. Witola Lutosławskiego z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Jazzu. A jakie są bardziej dalekosiężne plany zespołu? Po którym występie jego członkowie usłyszeli kiedyś, żeby więcej już nie przyjeżdżali? Co inspirującego działo się aucie, którym muzycy wyruszali w trasy koncertowe ? Ilu muzyków w przeszłości współtworzyło Łoskot? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł auduycji: Noktrun

Prowadzenie: Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk

Goście: Mikołaj Trzaska, Piotr Pawlak, Olo Walicki, Macio Moretti (zespół Łoskot)

Data emisji: 26.04.2018

Godzina emisji: 23.05

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

The Necks: tworzyliśmy zespół w przekonaniu, że nigdy nie będziemy występować przed publicznością

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 14:53
- Większość słuchaczy tego pewnie nie wie, ale nasz zespół stworzyliśmy w przekonaniu, że nigdy nie będziemy prezentować naszej twórczości przed publicznością - mówił w Dwójce Lloyd Swanton, kontrabasista grupy The Necks.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka muzycznej kompilacji

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 11:29
Albumy - składanki to najczęściej sposób na to, aby raz jeszcze sprzedać wydaną już muzykę, ale taka formuła potrafi być też sztuką i właśnie jej się przyjrzymy.
rozwiń zwiń