Wokalne utwory Joanny Wnuk-Nazarowej

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 09:53
Punktem centralnym audycji był jubileusz wielkiej damy muzyki polskiej. Joanna Wnuk-Nazarowa 28 maja br. kończy 70 lat!
Audio
  • Jubileusz Joanny Wnuk-Nazarowej, fragmenty ścieżki dźwiękowej opery Katarzyny Glowickiej "Unknown, I live with you", Agata Zubel w "Pieśniach konstruktywistycznych" Artura Zagajewskiego, festiwal Musica Electronica Nova (Nokturn/Dwójka)
Joanna Wnuk-Nazarowa
Joanna Wnuk-NazarowaFoto: PR/Grzegorz Śledź

To dzięki jej determinacji cieszymy się najwspanialszą salą koncertową w Polsce (NOSPR Katowice), ale Joanna Wnuk-Nazarowa jest też kompozytorką. W audycji pojawią się wokalne w większości utwory artystki.

W audycji nie zabrakło nowości w postaci fragmentów ścieżki dźwiękowej opery Katarzyny Glowickiej "Unknown, I live with you", w której kompozytorka oddaje głos kobietom z Afganistanu. Była też Agata Zubel w "Pieśniach konstruktywistycznych" Artura Zagajewskiego.

Wróciliśmy ponadto na chwilę do wrocławskiego festiwalu Musica Electronica Nova, by posłuchać świetnej meksykańskiej elektroniki.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadziła: Ewa Szczecińska

Data emisji: 27.05.2019

Godzina emisji: 23.00

bch/jp

Czytaj także

Joanna Wnuk-Nazarowa: dyrektor to nie pan i władca, tylko sługa

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 18:29
- Jeśli dyrektor chce rozmawiać z orkiestrą, to nie zwołuje jej do jakiejś salki, jak pracowników administracji, tylko idzie na estradę i tam rozmawia. Oni są u siebie, czują się panami tej estrady, a dyrektor jest ich sługą. Mówi co dla nich zrobi, żeby mogli mieć dobre warunki, lepiej się rozwijać - mówiła wieloletnia szefowa NOSPR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historie rodzinne Joanny Wnuk-Nazarowej

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 18:30
Bohaterką cyklu "Zapiski ze współczesności" była ceniona kompozytorka i dyrygentka, długoletnia szefowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, była minister kultury. Joanna Wnuk-Nazarowa 28 maja br. skończyła 70 lat!
rozwiń zwiń