X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wokalne utwory Joanny Wnuk-Nazarowej

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 09:53
Punktem centralnym audycji był jubileusz wielkiej damy muzyki polskiej. Joanna Wnuk-Nazarowa 28 maja br. kończy 70 lat!
Audio
  • Jubileusz Joanny Wnuk-Nazarowej, fragmenty ścieżki dźwiękowej opery Katarzyny Glowickiej "Unknown, I live with you", Agata Zubel w "Pieśniach konstruktywistycznych" Artura Zagajewskiego, festiwal Musica Electronica Nova (Nokturn/Dwójka)
Joanna Wnuk-Nazarowa
Joanna Wnuk-NazarowaFoto: PR/Grzegorz Śledź

To dzięki jej determinacji cieszymy się najwspanialszą salą koncertową w Polsce (NOSPR Katowice), ale Joanna Wnuk-Nazarowa jest też kompozytorką. W audycji pojawią się wokalne w większości utwory artystki.

W audycji nie zabrakło nowości w postaci fragmentów ścieżki dźwiękowej opery Katarzyny Glowickiej "Unknown, I live with you", w której kompozytorka oddaje głos kobietom z Afganistanu. Była też Agata Zubel w "Pieśniach konstruktywistycznych" Artura Zagajewskiego.

Wróciliśmy ponadto na chwilę do wrocławskiego festiwalu Musica Electronica Nova, by posłuchać świetnej meksykańskiej elektroniki.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadziła: Ewa Szczecińska

Data emisji: 27.05.2019

Godzina emisji: 23.00

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Wnuk-Nazarowa: dyrektor to nie pan i władca, tylko sługa

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 18:29
- Jeśli dyrektor chce rozmawiać z orkiestrą, to nie zwołuje jej do jakiejś salki, jak pracowników administracji, tylko idzie na estradę i tam rozmawia. Oni są u siebie, czują się panami tej estrady, a dyrektor jest ich sługą. Mówi co dla nich zrobi, żeby mogli mieć dobre warunki, lepiej się rozwijać - mówiła wieloletnia szefowa NOSPR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historie rodzinne Joanny Wnuk-Nazarowej

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 18:30
Bohaterką cyklu "Zapiski ze współczesności" była ceniona kompozytorka i dyrygentka, długoletnia szefowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, była minister kultury. Joanna Wnuk-Nazarowa 28 maja br. skończyła 70 lat!
rozwiń zwiń