X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pamięci Józefa Patkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 11:15
Józef Patkowski zmarł 26 października 2005 r., gdyby żył obchodziłby 90. urodziny. W "Nokturnie" przypomnieliśmy postać założyciela Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Fabio Pagani

Gościem Ewy Szczecińskiej była Aga Pindera, autorka przygotowywanej monografii Józefa Patkowskiego pt. "Patkowski - ambasador muzyki z Marsa". Książka będzie w sprzedaży pod koniec roku.

W audycji słuchaliśmy wybranych perełek z lat 60. ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia oraz nowości. Stefan Węgłowski wydał właśnie kolejną płytę w wytwórni Kairos Records. Na albumie znalazły się utwory z użyciem sprzętu medycznego na gitarze oraz mikrofonu, który zamienia ruch w dźwięk, pięknego sopranu udzieliła Yeyoung Sohn. Poza tym zabrzmiała muzyka Stephena Montague'a, Aleksandra Kościówa, Rafała Ryterskiego, sekstetu wokalnego proMODERN, Piotra Sałajczyka; wszystko z elektroniką - in memoriam Józef Patkowski.

***

Tytuł audycji: Nokturn

Prowadzi: Ewa Szczecińska

Data emisji: 11.11.2019

Godzina emisji: 23.00


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Taśmociął" – opowieść o Eugeniuszu Rudniku

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 13:00
W pierwszą rocznicę śmierci Eugeniusza Rudnika zapraszamy do wysłuchania na reportażu Eweliny Karpacz-Oboładze poświęconego pionierowi muzyki elektronicznej i elektroakustycznej w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mouse on Mars w Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia. Zobacz wideo

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 12:45
W audycji "Nokturn" wysłuchaliśmy retransmisji koncertu, który odbył się 26 września, w radiowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Na scenie pojawił się m.in. legendarny niemiecki duet zaliczany do pionierów tzw. inteligentnej muzyki tanecznej.
rozwiń zwiń