REKLAMA

Pamięci Józefa Patkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 11:15
Józef Patkowski zmarł 26 października 2005 r., gdyby żył obchodziłby 90. urodziny. W "Nokturnie" przypomnieliśmy postać założyciela Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Fabio Pagani

Gościem Ewy Szczecińskiej była Aga Pindera, autorka przygotowywanej monografii Józefa Patkowskiego pt. "Patkowski - ambasador muzyki z Marsa". Książka będzie w sprzedaży pod koniec roku.

W audycji słuchaliśmy wybranych perełek z lat 60. ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia oraz nowości. Stefan Węgłowski wydał właśnie kolejną płytę w wytwórni Kairos Records. Na albumie znalazły się utwory z użyciem sprzętu medycznego na gitarze oraz mikrofonu, który zamienia ruch w dźwięk, pięknego sopranu udzieliła Yeyoung Sohn. Poza tym zabrzmiała muzyka Stephena Montague'a, Aleksandra Kościówa, Rafała Ryterskiego, sekstetu wokalnego proMODERN, Piotra Sałajczyka; wszystko z elektroniką - in memoriam Józef Patkowski.

***

Tytuł audycji: Nokturn

Prowadzi: Ewa Szczecińska

Data emisji: 11.11.2019

Godzina emisji: 23.00


Czytaj także

"Taśmociął" – opowieść o Eugeniuszu Rudniku

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 13:00
W pierwszą rocznicę śmierci Eugeniusza Rudnika zapraszamy do wysłuchania na reportażu Eweliny Karpacz-Oboładze poświęconego pionierowi muzyki elektronicznej i elektroakustycznej w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mouse on Mars w Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia. Zobacz wideo

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 12:45
W audycji "Nokturn" wysłuchaliśmy retransmisji koncertu, który odbył się 26 września, w radiowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Na scenie pojawił się m.in. legendarny niemiecki duet zaliczany do pionierów tzw. inteligentnej muzyki tanecznej.
rozwiń zwiń