X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mouse on Mars w Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia. Zobacz wideo

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 12:45
W audycji "Nokturn" wysłuchaliśmy retransmisji koncertu, który odbył się 26 września, w radiowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Na scenie pojawił się m.in. legendarny niemiecki duet zaliczany do pionierów tzw. inteligentnej muzyki tanecznej.
Audio
  • Mouse on Mars w Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia (Nokturn/Dwójka)

Mouse on Mars 1200.jpg
Mouse on Mars: studia eksperymentalne powinny być wszędzie

Swoje nowe kompozycje powstałe z wykorzystaniem sampli z biblioteki dźwiękowej SEPR przedstawili w trakcie tego wieczoru niemiecki duet Mouse On Mars, polska twórczyni muzyki elektronicznej Aleksandra Grünholz (We Will Fail) oraz duet Bartosz Weber & VTR. Wszyscy zaproszeni zostali przez Instytut Adama Mickiewicza. Koncert był transmitowany w streamingu na stronie Polskiego Radia.

Legendarny niemiecki duet Mouse on Mars, współtworzony jest od 1993 roku przez Andiego Tomę i Jana St. Wermera. W ostatniej dekadzie XX wieku ta dwójka znalazła się – obok takich artystów, jak Aphex Twin, Boards of Canada czy Amon Tobin – wśród pionierów oraz głównych przedstawicieli tzw. inteligentnej muzyki tanecznej. Unikatowe połączenie elementów muzyki popularnej i eksperymentalnej przyniosło zespołowi rozgłos w kręgach daleko wykraczających poza uniwersum muzyki tanecznej.

***

Tytuł audycji:  Nokturn

Prowadzenie: Bartek Chaciński

Data emisji: 3.10.2019

Godzina emisji: 23.00

bch/am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Taśmociął" – opowieść o Eugeniuszu Rudniku

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 13:00
W pierwszą rocznicę śmierci Eugeniusza Rudnika zapraszamy do wysłuchania na reportażu Eweliny Karpacz-Oboładze poświęconego pionierowi muzyki elektronicznej i elektroakustycznej w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mouse on Mars: studia eksperymentalne powinny być wszędzie

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 12:45
- To smutne, że ta idea trochę upadła, bo te małe wspólnoty były bardzo ważne - mówili w Dwójce Andie Toma i Jan St. Wermer, założyciele legendarnego niemieckiego duetu, który przedstawił swoją nową kompozycję opartą na samplach ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. Koncert odbył się 26 września w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej i był transmitowany w streamingu na stronie radiowej Dwójki.
rozwiń zwiń