REKLAMA

Mouse on Mars w Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia. Zobacz wideo

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 12:45
W audycji "Nokturn" wysłuchaliśmy retransmisji koncertu, który odbył się 26 września, w radiowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Na scenie pojawił się m.in. legendarny niemiecki duet zaliczany do pionierów tzw. inteligentnej muzyki tanecznej.
Audio
  • Mouse on Mars w Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia (Nokturn/Dwójka)

Mouse on Mars 1200.jpg
Mouse on Mars: studia eksperymentalne powinny być wszędzie

Swoje nowe kompozycje powstałe z wykorzystaniem sampli z biblioteki dźwiękowej SEPR przedstawili w trakcie tego wieczoru niemiecki duet Mouse On Mars, polska twórczyni muzyki elektronicznej Aleksandra Grünholz (We Will Fail) oraz duet Bartosz Weber & VTR. Wszyscy zaproszeni zostali przez Instytut Adama Mickiewicza. Koncert był transmitowany w streamingu na stronie Polskiego Radia.

Legendarny niemiecki duet Mouse on Mars, współtworzony jest od 1993 roku przez Andiego Tomę i Jana St. Wermera. W ostatniej dekadzie XX wieku ta dwójka znalazła się – obok takich artystów, jak Aphex Twin, Boards of Canada czy Amon Tobin – wśród pionierów oraz głównych przedstawicieli tzw. inteligentnej muzyki tanecznej. Unikatowe połączenie elementów muzyki popularnej i eksperymentalnej przyniosło zespołowi rozgłos w kręgach daleko wykraczających poza uniwersum muzyki tanecznej.

***

Tytuł audycji:  Nokturn

Prowadzenie: Bartek Chaciński

Data emisji: 3.10.2019

Godzina emisji: 23.00

bch/am

Czytaj także

"Taśmociął" – opowieść o Eugeniuszu Rudniku

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 13:00
W pierwszą rocznicę śmierci Eugeniusza Rudnika zapraszamy do wysłuchania na reportażu Eweliny Karpacz-Oboładze poświęconego pionierowi muzyki elektronicznej i elektroakustycznej w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mouse on Mars: studia eksperymentalne powinny być wszędzie

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 12:45
- To smutne, że ta idea trochę upadła, bo te małe wspólnoty były bardzo ważne - mówili w Dwójce Andie Toma i Jan St. Wermer, założyciele legendarnego niemieckiego duetu, który przedstawił swoją nową kompozycję opartą na samplach ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. Koncert odbył się 26 września w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej i był transmitowany w streamingu na stronie radiowej Dwójki.
rozwiń zwiń