Podsumowanie Trybuny Kompozytorów 2016

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 13:00
W "Nokturnie" powróciliśmy do wydarzeń związanych z 63. Międzynarodową Trybuną Kompozytorów we Wrocławiu.
Audio
  • Podsumowanie Trybuny Kompozytorów 2016 (Nokturn/Dwójka)
Konferencja prasowa oraz ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Międzynarodowej Trybuny Kompozytorów
Konferencja prasowa oraz ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Międzynarodowej Trybuny KompozytorówFoto: Sławek Przerwa/mat. pras.

"Partendo, Lasciando le erbe tali quali sono" (2015) na kontratenor i zespół szwajcarskiego kompozytora Oscara Bianchiego (ur. 1975) i "Langedes ülespoole, taeva kaarjasse kaussi" (falling up into the bowl of sky), młodej estońskiej kompozytorki Marii Kõrvits (ur. 1987) zwyciężyły w 63. Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów, zorganizowanej po raz pierwszy w swej historii w Polsce, we Wrocławiu (16–21 maja), we współpracy Międzynarodowej Rady Muzycznej z Polskim Radiem i Narodowym Forum Muzyki.

Poznaj listę utworów rekomendowanych w kategorii ogólnej i kompozytorów do 30. roku życia >>>

O roli Trybuny w promocji współczesnej twórczości kompozytorskiej, o wymianie między radiofoniami publicznymi biorącymi w niej udział, a także o wyjątkowo bogatej w wydarzenia towarzyszące tegorocznej edycji Trybuny rozmawialiśmy w audycji, w której udział wzięli Krzysztof Knittel, prezes Polskiej Rady Muzycznej, Andrzej Kwieciński, kompozytor-rezydent tegorocznej Trybuny, oraz Adam Suprynowicz, delegat Polskiego Radia na Trybunie 2016.

***

Tytuł audycji: Nokturn

Prowadzi:  Joanna Grotkowska i Marcin Majchrowski

Data emisji: 6.06.2015

Godzina emisji: 23.35

Nokturn na facebooku: www.facebook.com/NokturnDwojka.


mc/mm

Czytaj także

Polskie utwory na Trybunie Kompozytorów

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 09:00
W "Nokturnie" zaprezentowaliśmy dwie kompozycje zgłoszone przez Polskie Radio na przegląd, który odbędzie się po raz pierwszy w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzynarodowa Trybuna Kompozytorów w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2016 16:49
63. odsłona muzycznego przeglądu odbędzie się w tym roku po raz pierwszy w Polsce. Dwójka - jak zwykle - będzie na miejscu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oscar Bianchi triumfatorem Trybuny Kompozytorów

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 20:30
– Bardzo się cieszę, bo wygrał utwór, któremu dałem najwyższą punktację – mówił Adam Suprynowicz, delegat Programu 2 Polskiego Radia na Międzynarodową Trybunę Kompozytorów.
rozwiń zwiń