Polska myśl elektroniczna

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 12:00
Audycję "Nokturn" wypełniły polskie nagrania elektroniczne z wydanych ostatnio albumów - od duetu Mirt & Ter, przez Radosława Kurzeję, aż po Mike'a Majkowskiego.
Audio
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Giosy Photos

Kompozycje tworzone na syntezatorach modularnych, połączenia elektronicznych aranżacji z elementami słuchowiska albo z nagraniami terenowymi - ale każdorazowo z syntetycznymi aspektami brzmieniowymi. Audycja była niejako kontynuacją tej sprzed trzech tygodni, gdy opowiadaliśmy o ciekawych wznowieniach z kręgu eksperymentalnej muzyki elektronicznej wydawanej na świecie.

***

Tytuł audycji: Nokturn

Prowadzą: Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk

Data emisji: 5.10.2017

Godzina emisji: 23.35

bch

Czytaj także

Nowości z irańskiej sceny elektronicznej

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 16:59
W "Letniej nocy" słuchaliśmy nowych płyt Sote (Ata Ebtekar) i Siavasha Aminiego, a także archiwalnych nagrań łączących tradycyjne perskie instrumentarium i brzmienia ze studiów eksperymentalnych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przed Sacrum Profanum. Muzyka umarłych outsiderów

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 18:55
W "Nokturnie" zapowiadaliśmy nadchodzący festiwal Sacrum Profanum, który odbędzie się w Krakowie w dniach od 26 września do 1 października.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kosmiczne wizje przyszłości w wersji na syntezatory

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 18:00
W "Nokturnie" słuchaliśmy obszernych fragmentów niezwykłej kompilacji "Space, Energy & Light" opublikowanej w wakacje przez Soul Jazz Records.
rozwiń zwiń