REKLAMA

Miłość odwzajemniona Toma Waitsa

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 16:34
Tom Waits kocha jazz (na swój sposób), a i jazz kocha Waitsa (na swój sposób). Choć zagrać jego piosenki niełatwo, wielu próbuje.
Tom Waits
Tom WaitsFoto: materiały promocyjne/Michael O'Brien

W "Czasie na Jazz" będziemy tropić zarówno jazzowe elementy w twórczości charyzmatycznego artysty, jak i najciekawsze interpretacje jego piosenek – na trio fortepianowe, kwintet z puzonem i klarnetem basowym, a nawet big band.

Wbrew pozorom dobrze zagrać Waitsa nie jest łatwo, a złudna prostota jego muzyki jest bardziej przeszkodą niż ułatwieniem. Nie zabraknie i wokalistek, choć tu selekcja będzie wyjątkowo ostra – niewiele głosów jest w stanie wytrzymać porównanie z głębokim, chrapliwym brzmieniem Waitsa (ale zdarzają się wyjątki).

Wystąpi też sam Waits – gościnnie na płytach muzyków improwizujących (nie tylko Dave’a Douglasa) oraz na swoich najbardziej jazzowych utworach. Posłuchamy razem, jak współpracę z wokalistą wspomina znakomity saksofonista tenorowy, Lew Tabackin.

Na wieczór z Tomem Waitsem zapraszają Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński.

26 września (środa), godz. 22.30

Czytaj także

Posłuchajcie najpiękniejszej piosenki o krwi Chrystusa

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2013 14:00
"Jesus Blood Never Failed Me Yet" - arcydzieło muzyki współczesnej, odwołujące się do męczeńskiej śmierci Chrystusa - powstało z nagrania śpiewu anonimowego włóczęgi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pieśni radości i pokoju, czyli o Świętach inaczej

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2011 12:25
W świątecznej audycji kolędy i piosenki bożonarodzeniowe poważne i dowcipne, tradycyjne i nowoczesne, polskie i zagraniczne. Będzie także kilka pieśni "anty-świątecznych".
rozwiń zwiń