X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

400 wierszy, czyli Herbert w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 11:00
W ogłoszonym przez Sejm RP Roku Zbigniewa Herberta Program 2 Polskiego Radia prezentuje cały dorobek poety – począwszy od debiutanckiego tomiku "Struna światła", poprzez prozę poetycką, aż do wierszy z ostatniego tomu "Epilog burzy". W tym cyklu premierowo czterdzieści wierszy Herberta z tomów:  "Pan Cogito", "Raport z oblężonego miasta", "Elegia na odejście", "Rovigo" i "Epilog burzy" przeczyta Andrzej Seweryn!  
Zbigniew Herbert
Zbigniew Herbert Foto: PAP/CAF/Piotr Janowski

herbert_pl_1200.jpg
Serwis specjalny poświęcony Zbigniewowi Herbertowi

Od 1 marca do końca grudnia zaprezentujemy cykl "Herbert w Kanonie. Kanon Herberta". Codziennie od poniedziałku do piątku, zawsze ok. godz. 12.10, będziemy słuchać wierszy Zbigniewa Herberta w wykonaniu autora lub w interpretacji znakomitych polskich aktorów.

Korzystamy z nagrań archiwalnych Polskiego Radia - m.in. Zbigniewa Zapasiewicza, Gustawa Holoubka czy Jerzego Kamasa  Także na potrzeby cyklu przygotowanego z okazji Roku Zbigniewa Herberta radiowa Dwójka nagra niektóre wiersze autora "Pana Cogito" po raz pierwszy. Usłyszymy około 400 utworów – od wierszy z tomu "Struna światła" z 1956 roku, po ostatnie utwory poetyckie Zbigniewa Herberta z tomu "Epilog burzy" z 1998 roku. 

Zaprasza Dorota Gacek

Zobacz więcej na temat: Zbigniew Herbert poezja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Francuska biografia Herberta. Poezja przeciwko rozpaczy

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 13:49
- Dlaczego Herbert? Jego myśl jest pozornie racjonalna, a jednocześnie jego poezja jest filozoficzna - tłumaczyła Brigitte Gautier, autorka francuskiej biografia Herberta, swoje zainteresowanie polskim poetą.
rozwiń zwiń